Kilka miesięcy temu żyliśmy problemami związanymi z dostępnością węgla. Sprzedażą tego surowca zajęły się w końcu samorządy. Zima minęła, a na składach wciąż jeszcze widać "gminny węgiel".
Z początkiem maja wszystkie gminy naszego powiatu przystąpiły do końcowej sprzedaży węgla po preferencyjnej cenie. - Sprzedaż ta dotyczy tylko tych ilości węgla, które zostały na stanie na dzień 30 kwietnia 2023 roku - informuje Mariusz Kunysz, wiceburmistrz Strzelina. - Zainteresowanie mieszkańców zakupem jest spore i przekracza nawet ilości dostępnego opału w niektórych sortach, np. orzech. Mieszkańcy kupują najczęściej po 1 lub 2 tony, ale zdarzają się również większe ilości węgla, nawet do 6 ton jednorazowo. W obecnym etapie, o czym informowaliśmy wcześniej, nie ma bowiem ograniczenia ilościowego. Sprzedaż końcowa ruszyła 9 maja bieżącego roku i w ciągu dwóch dni sprzedano ponad 30 ton węgla. Na składach zostało teraz ok. 100 ton węgla, głównie groszku, który mieszkańcy mogą zakupić w cenie preferencyjnej - dodaje nasz rozmówca.
Gmina Kondratowice prowadziła preferencyjną sprzedaż węgla od listopada 2022 roku do 12 maja 2023 roku w sorcie orzech, kostka oraz ekogroszek.
Na ten temat pisaliśmy w 19 (1157) wydaniu papierowym Słowa Regionu. Cały artykuł przeczytasz również na portalu egazety.pleprasa.pl, a także e-kiosk.pl

Komentarze   

Antoni Kosiba Permalink2 0 Antoni Kosiba
RE: Kupują tonę, dwie, a nawet sześć
Cytuję Cześ:
Cyrku węglowego ciąg dalszy. Spokojnie, śpimy na węglu, do następnej zimy :P

Ten węgiel jest jakościowo gorszy niż w pierwszej turze i dlatego zalega na placu bo może z Kazachstanu lub Afryki jest. Ceny się ustabilizowały i ludzie kupują lepszy bo Polski od składów węgla.
2023-05-24 22:54 Cytować Zgłoś administratorowi
Cześ Permalink1 +1 Cześ
RE: Kupują tonę, dwie, a nawet sześć
Cyrku węglowego ciąg dalszy. Spokojnie, śpimy na węglu, do następnej zimy :P
2023-05-24 20:35 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.