W piątek, 26 maja, rozpoczął się II Zlot Hufca Łagiewniki, w którym udział wzięło ponad 200 osób.

W piątkowy dzień zlot rozpoczęliśmy oficjalnym apelem, na którym gościliśmy Panią Dorotę Pawnuk Burmistrz Miasta i Gminy Strzelin, Wojciecha Wąsa - byłego Przewodniczącego Rady Przyjaciół Harcerstwa, Marka Gadowicza z Instytutu Pamięci Narodowej we Wrocławiu, hm. Arkadiusza Rudolfa Komendanta Chorągwi Dolnośląskiej, hm. Krzysztofa Stachowa zastępcę komendanta ds. wsparcia hufców i relacji zewnętrznych, a także oczywiście Seniorów Harcerstwa.
Był to także idealny moment na odznaczenie instruktorów naszego hufca, a także Pani Burmistrz, którzy za ogrom swojej pracy na rzecz harcerstwa, otrzymali zasłużone medale. Pani Dorota Pawnuk otrzymała plakietę "Zasłużony dla Chorągwi Dolnośląskiej", phm. Beata Put otrzymała Brązowy Krzyż za zasługi dla ZHP, Brązową Odznakę za "Zasługi dla Chorągwi Dolnośląskiej" otrzymał pwd. Szymon Czupyk oraz pwd. Rafal Plisikiewicz, a hm. Zbigniew Lewicki otrzymał Srebrną Odznakę "Zasłużony dla Chorągwi Dolnośląskiej".
Po uroczystym apelu ugościliśmy Pocztę Harcerską nr 28 Wrocław – „Szaniec”, a później zuchy wybrały się do Strzeliński Ośrodek Kultury, na kosmiczny film, a harcerze oraz harcerze starsi rywalizowali o wygraną w grze nocnej. Wszyscy grzecznie poszli spać, a już drugiego dnia, z samego rana,  harcerze rozpoczęli grę terenową oraz majsterkę. Po pysznym obiedzie na wszystkich czekały już kolejne atrakcje w Parku Miejskim, ale  zdecydowanie wyjątkowym punktem była ścianka wspinaczkowa.  W sobotni wieczór pożegnaliśmy zuchy i udaliśmy się na uroczystą Mszę Świętą do Rotundy Św. Gotarda, a już w niedzielę harcerze wyruszyli na basen do  Aquaparku Granit. Zakończyliśmy nasze spotkanie apelem kończącym, goszcząc Panią Dorotę Pawnuk oraz Panią Annę Horodyską Starostę Powiatu Strzelińskiego. Nasi harcerze otrzymali nagrody za wygrany konkurs ekologiczny, za Turniej Zastępów oraz upominki za organizację Zlotu.
Od dziś harcerze mogą korzystać z nowych menażek, hamaków, a także używać nowej siatki do badmintona. Wszystkim dziękujemy za pomoc w organizacji, a także patronat:
Gmina Strzelin Dorota Pawnuk
Powiat Strzeliński
AQUAPARK GRANIT w Strzelinie
Instytut Pamięci Narodowej we Wrocławiu
Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Strzelinie
Chorągiew Dolnośląska ZHP
Ugościły nas szkoły PSP4 oraz PSP3.
Opracowała pwd. Julia Goszka

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Przeczytaj także