Pod koniec kwietnia uczniowie trzecich klas gimnazjalnych zdawali egzamin. W naszym powiecie przystąpiło do niego 405 uczniówCentralna Komisja Egzaminacyjna podała wyniki egzaminu gimnazjalnego. Niestety, powiat strzeliński na tle innych w województwie dolnośląskim nie wypadł imponująco. Wyniki z większości przedmiotów (np. j. polski, matematyka, historia i WOS) są niższe od średniej wojewódzkiej. Jak prezentują się wyniki w poszczególnych szkołach?
Pod koniec kwietnia uczniowie trzecich klas gimnazjalnych pisali egzamin. W naszym powiecie przystąpiło do niego 405 uczniów. Egzamin miał formę pisemną i składał się z trzech części. Każda była innego dnia. W części humanistycznej gimnazjaliści rozwiązywali odrębne zestawy zadań z języka polskiego, historii i wiedzy o społeczeństwie, a w części matematyczno – przyrodniczej zaś odrębne zestawy zadań z matematyki oraz przedmiotów przyrodniczych: biologii, chemii, fizyki i geografii. W trzeciej części egzaminu uczniowie rozwiązywali zestaw zadań z języków obcych na dwóch poziomach, podstawowym i rozszerzonym.
Dwa tygodnie temu na stronie Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej podano wyniki. W województwie dolnośląskim uczniowie uzyskali z poszczególnych części: 61,1% - język polski, 63,2 % z historii i WOS, 46,8% z matematyki, 49% z przedmiotów przyrodniczych. Z języka angielskiego na poziomie podstawowym 66,6% (rozszerzony 49,9%), natomiast z języka niemieckiego – 55,4% (rozszerzony 34,7%). Nasz powiat na tle innych nie wygląda imponująco z takimi wynikami: j. polski – 57,7%, historia i WOS – 60,2%, matematyka – 41,8%, przedmioty przyrodnicze – 44,4%, j. angielski podstawowy – 61,5% (rozszerzony 46,1%), j. niemiecki – 56,8% (rozszerzony 41,9%). Szczegółowe wyniki w poszczególnych gimnazjach w naszym powiecie przedstawiamy w tabeli obok. Jeden z dyrektorów pokusił się o komentarz. – Jak na każdym egzaminie, tak i tym razem, nasza szkoła otrzymała najwyższe wyniki z języków obcych – mówi Leokadia Pawliszak, dyrektor Prywatnego Gimnazjum „SLAVIA” w Strzelinie. - O 10-osobowej klasie statystyka mówi niewiele, więc porównujemy wyniki gimnazjalne naszych uczniów z wynikami ich sprawdzianu po VI klasie. Wtedy zauważamy istotny przyrost kompetencji i to jest najważniejszy wskaźnik efektywności dydaktycznej. Patrząc na indywidualne wyniki, po raz kolejny zauważamy tę samą prawidłowość: uczniowie, uczący się w naszym gimnazjum 3 lata, osiągają wyższe wyniki od tych uczniów, którzy są w u nas od roku lub dwóch lat – dodaje.


***
Na tle województwa po raz kolejny nasz powiat nie wypadł dobrze. Wyniki z większości przedmiotów (tj. j. polski, matematyka, historia i WOS) są niższe od średniej wojewódzkiej. Warto zaznaczyć, że w niektórych szkołach piętą achillesową okazała się matematyka. Część gimnazjalistów zupełnie nie poradziła sobie z tym przedmiotem. W skali powiatu możemy natomiast pochwalić się całkiem niezłym rezultatem z języka niemieckiego. Średni wynik jest wyższy od średniej wojewódzkiej o 1,4%, a w przypadku egzaminu rozszerzonego z tego przedmiotu aż o 7,2%.

Na wyniki egzaminu wpływa wiele różnych czynników. Tylko na podstawie statystyk nie można wyciągać wniosków o pracy danej placówki. Niewątpliwie jednak niezadowalające osiągnięcia naszych gimnazjalistów są podstawą do głębszej analizy.
 


UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
nie interesuj się
RE: Wyniki nie są zadowalające…
matti powiedziała :
nie interesuj się powiedziała :
matti powiedziała :
anka powiedziała :
uczniowie gim 2 nie powinno być ujeci w statystykach, bo nieuczciwie zawyżaja poziom...myślę, ze szczegóły tu niepotrzebne. wydaje mi się, że ci którzy położyli egzamin maturalny w Ludowie, to w dużej mierze absolwenci gimnazjum nr 2. czego oczekiwać od nauczycieli? ze naprawią błędy nauczycieli z 2? i jeszcze jedno: j. obce wypadły tam świetnie, polski podobnie. warto i o tym mówić... pozdrawiam wszystkich niedoinformowanych, a jednak złotych do dyskusji :)
bo dwojka napisala lepiej to od razu nieuczciwie? Niektórzy zdobyli jeszcze lepsze wyniki, chociażby w porownaniu z poprzenim rokiem i co? tez nieuczciwie? nie mozna tak postrzegac sukcesow innych
Dwójka miała pełno ściąg, wiem od tych, którzy pisali egzamin. Chwalili się pomocą od swoich nauczycieli. Bardzo ładnie, że tak się tam dzieje.
gdyby tak bylo, egzaminatorzy uniewaznili by egzamin przy sprawdzaniu, a tak sie nie stalo. zwykle pomowienia
Gdybym nie miał dobrych inforamacji to nie pierdoliłbym głupot, zastanów się człowieku. Napisałem już, że zdający mi o tym opowiadali.

0
Gravatar
matti
RE: Wyniki nie są zadowalające…
nie interesuj się powiedziała :
matti powiedziała :
anka powiedziała :
uczniowie gim 2 nie powinno być ujeci w statystykach, bo nieuczciwie zawyżaja poziom...myślę, ze szczegóły tu niepotrzebne. wydaje mi się, że ci którzy położyli egzamin maturalny w Ludowie, to w dużej mierze absolwenci gimnazjum nr 2. czego oczekiwać od nauczycieli? ze naprawią błędy nauczycieli z 2? i jeszcze jedno: j. obce wypadły tam świetnie, polski podobnie. warto i o tym mówić... pozdrawiam wszystkich niedoinformowanych, a jednak złotych do dyskusji :)
bo dwojka napisala lepiej to od razu nieuczciwie? Niektórzy zdobyli jeszcze lepsze wyniki, chociażby w porownaniu z poprzenim rokiem i co? tez nieuczciwie? nie mozna tak postrzegac sukcesow innych
Dwójka miała pełno ściąg, wiem od tych, którzy pisali egzamin. Chwalili się pomocą od swoich nauczycieli. Bardzo ładnie, że tak się tam dzieje.
gdyby tak bylo, egzaminatorzy uniewaznili by egzamin przy sprawdzaniu, a tak sie nie stalo. zwykle pomowienia

0
Gravatar
nie interesuj się
RE: Wyniki nie są zadowalające…
matti powiedziała :
anka powiedziała :
uczniowie gim 2 nie powinno być ujeci w statystykach, bo nieuczciwie zawyżaja poziom...myślę, ze szczegóły tu niepotrzebne. wydaje mi się, że ci którzy położyli egzamin maturalny w Ludowie, to w dużej mierze absolwenci gimnazjum nr 2. czego oczekiwać od nauczycieli? ze naprawią błędy nauczycieli z 2? i jeszcze jedno: j. obce wypadły tam świetnie, polski podobnie. warto i o tym mówić... pozdrawiam wszystkich niedoinformowanych, a jednak złotych do dyskusji :)
bo dwojka napisala lepiej to od razu nieuczciwie? Niektórzy zdobyli jeszcze lepsze wyniki, chociażby w porownaniu z poprzenim rokiem i co? tez nieuczciwie? nie mozna tak postrzegac sukcesow innych
Dwójka miała pełno ściąg, wiem od tych, którzy pisali egzamin. Chwalili się pomocą od swoich nauczycieli. Bardzo ładnie, że tak się tam dzieje.

0
Gravatar
nie interesuj się
RE: Wyniki nie są zadowalające…
anna11 powiedziała :
. powiedziała :
nie interesuj się powiedziała :
Bardzo fajnie, że nie daliście nic o Gimnazjum Dwujęzycznym w Strzelinie. Czyżby gazeta z nowościami nie wie, że takie powstało?
Ale ono chyba dopiero zaczęło działać i ma dopiero pierwsze i drugie klasy a nie trzecie w których pisze się egzamin gimnazjalny.
już pisali w tym roku egzamin gimnazjalny!
Najpierw, trzeba coś wiedzieć, później pisać. Już jest 21 osób, które ukończyły Gimnazjum Dwujęzyczne. Czyli 3 klasa już była.

0
Gravatar
matti
RE: Wyniki nie są zadowalające…
anka powiedziała :
uczniowie gim 2 nie powinno być ujeci w statystykach, bo nieuczciwie zawyżaja poziom...myślę, ze szczegóły tu niepotrzebne. wydaje mi się, że ci którzy położyli egzamin maturalny w Ludowie, to w dużej mierze absolwenci gimnazjum nr 2. czego oczekiwać od nauczycieli? ze naprawią błędy nauczycieli z 2? i jeszcze jedno: j. obce wypadły tam świetnie, polski podobnie. warto i o tym mówić... pozdrawiam wszystkich niedoinformowanych, a jednak złotych do dyskusji :)
bo dwojka napisala lepiej to od razu nieuczciwie? Niektórzy zdobyli jeszcze lepsze wyniki, chociażby w porownaniu z poprzenim rokiem i co? tez nieuczciwie? nie mozna tak postrzegac sukcesow innych

0
Gravatar
anna11
RE: Wyniki nie są zadowalające…
. powiedziała :
nie interesuj się powiedziała :
Bardzo fajnie, że nie daliście nic o Gimnazjum Dwujęzycznym w Strzelinie. Czyżby gazeta z nowościami nie wie, że takie powstało?
Ale ono chyba dopiero zaczęło działać i ma dopiero pierwsze i drugie klasy a nie trzecie w których pisze się egzamin gimnazjalny.
już pisali w tym roku egzamin gimnazjalny!

0
Gravatar
anka
egzaminy
uczniowie gim 2 nie powinno być ujeci w statystykach, bo nieuczciwie zawyżaja poziom...myślę, ze szczegóły tu niepotrzebne. wydaje mi się, że ci którzy położyli egzamin maturalny w Ludowie, to w dużej mierze absolwenci gimnazjum nr 2. czego oczekiwać od nauczycieli? ze naprawią błędy nauczycieli z 2? i jeszcze jedno: j. obce wypadły tam świetnie, polski podobnie. warto i o tym mówić... pozdrawiam wszystkich niedoinformowan ych, a jednak złotych do dyskusji :)
0
Gravatar
anna absolwentka
matematyka
w powiecie najlepiej napisali matematykę i język niemiecki uczniowie Gimnazjum nr 2. wynik jest tez wyzszy od sredniej w województwie. Gratulacje
0
Gravatar
akta
RE: Wyniki nie są zadowalające…
Zatrważające to są wyniki matur. W ludowie aż 26% zdało. Jak tam uczą???
0
Gravatar
...
RE: Wyniki nie są zadowalające…
W artykule brakuje informacji np. czy byli uczniowie którzy zdali na 100%. Do prestiżowych liceów we Wrocławiu czy mają szanse się dostać?
0

Przeczytaj także