Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Gospodarka odpadami oraz sytuacja polderu zalewowego w Przewornie zdominowały ostatnie wspólne posiedzenie komisji. Ile gospodarstw domowych zadeklarowało segregację śmieci? Na czym polegały kontrole?
W sali obrad Urzędu Gminy Przeworno odbyło się wspólne posiedzenie komisji stałych tamtejszej rady gminy. Poprowadził je radny Tomasz Błażejewski.
Jako pierwszy z zaproszonych gości głos zabrał Bartłomiej Dragańczuk, który jest przedstawicielem Państwowego Gospodarstwa Wodnego „Wody Polskie”. Głównym zadaniem na terenie gminy jest przystąpienie do remontu i doszczelnienia polderu zalewowego. - Roboty, które będą wykonane, to rząd wielkości ok. 4 mln zł. Zrobiona będzie całkiem nowa przesłona. Momentami wykopy będą na ok. 30 m - poinformował Dragańczuk. Dodał także, iż prace powinny potrwać do końca roku. Wspomniał też, że inne cieki wodne ,,Wody Polskie” mają w planach w przyszłym roku. Przewodniczący rady Kamil Kamiński spytał, czy w przypadku inwestycji na zbiorniku przewiduje się partycypację w kosztach gminy Przeworno. Dragańczuk odparł, że całe uszczelnienie wykonują w tym roku na swój koszt, jednak mogą mieć problem z ilością gruntu. - Trzeba będzie wywieźć stamtąd trochę ziemi. Nie bardzo jeszcze mamy gdzie - zaznaczył.
Kolejnym mówcą była pełniąca obowiązki powiatowego lekarza weterynarii w Strzelinie Magdalena Łupicka-Aksamit. Mówiła, że na naszym terenie nie było żadnych ognisk chorób ptasiej grypy. Wspomniała też o występowaniu afrykańskiego pomoru świń w północno-wschodniej części Polski.
Cały artykuł dostępny jest tutaj
Dodaj komentarz