W weekend 11-12 maja obchodzono Dni Otwarte Funduszy Europejskich. W związku z tym, gmina Przeworno zaprosiła zarówno mieszkańców, jak i turystów, aby odwiedzili wzgórze Gromnik. Oprócz darmowego wejścia na wieżę widokową, można było dostać gadżety związane z piętnastą rocznicą wstąpienia Polski do Wspólnoty Europejskiej. Wśród wielu turystów spotkaliśmy m. in. rodzinę z powiatu brzeskiego, która na Gromnik wybrała się pierwszy raz. Ich wrażenia były jak najbardziej pozytywne.
Podczas wydarzenia obecny był także przewodniczący komisji infrastruktury społecznej i ochrony środowiska Rady Gminy Przeworno, Krzysztof Hutnik. W krótkiej rozmowie z naszym dziennikarzem stwierdził, że warto wrócić do organizowania pikników rycerskich na wzgórzu, gdyż szkoda, aby potencjał takiego miejsca nie był do końca wykorzystywany. Na Gromnik przyjechali też mieszkańcy powiatu brzeskiego
Był to miło spędzony czas dla tych, którzy postanowili wybrać się tego dnia na Gromnik. W sobotę frekwencja była przyzwoita, bowiem pogoda dopisała. Nieco gorzej było, niestety, w chłodną i deszczową niedzielę.

Komentarze   

Mieszkaniec Jagielna Permalink3 +1 Mieszkaniec Jagielna
Jagielno
Jedyny radny który poprostu w każdej kadencji nie może wytrzymać bez zdjęcia w gazecie , sami oceńcie poziom
2019-06-02 14:51 Cytować Zgłoś administratorowi
Uczestnik Permalink2 +2 Uczestnik
RE: 15-lecie na Gromniku
szkoda że Wójt Andrzej łuczak nie wykazał żadnego zaangażowania w dni funduszy europejskich, jest to jedyna Gminna atrakcja turystyczna , mógłby przyjść chociaż przeczytać coś z kartki
2019-05-30 14:07 Cytować Zgłoś administratorowi
nikt Permalink1 +8 nikt
RE: 15-lecie na Gromniku
Tłumy.
2019-05-23 21:59 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz. Przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.