Temat braku bieżącej wody w Mnikowie w gminie Przeworno powraca jak bumerang. To jedyna miejscowość w powiecie strzelińskim, która nie jest podłączona do wodociągu. Można zatem powiedzieć, że ta wieś jest czarnym punktem na powiatowej mapie. Radny poprzedniej kadencji Damian Długosz z Sarb niejednokrotnie mówił, że to wstyd, aby w XXI wieku ludzie nie mieli w domach bieżącej wody.
Warto dodać, że mieszkańcy Mnikowa mają na swoich posesjach studnie, z których czerpią wodę. Przy pomocy pompy przepływa przez rury. Jednak przy braku opadów deszczu i suszach woda wysycha. Wówczas pracownicy Zakładu Usług Komunalnych dowożą ją na posesje w zbiornikach. Wtedy za pomocą węża albo wiader mieszkańcy Mnikowa muszą ją przenieść do swoich studni.
Niedawno pojawiło się światełko w tunelu. - Mamy już uzgodnienia z gminą Ziębice w sprawie podłączenia Mnikowa do ich wodociągu - wyjaśnia Andrzej Łuczak, wójt gminy Przeworno. - Mieszkańcy tej wsi czekają na to od kilkunastu lat. Wystąpiliśmy już o warunki przyłączenia do sieci. Pieniądze z funduszu sołeckiego Mnikowa zaplanowane na rok 2019 zostały przeznaczone na opracowanie dokumentacji tego zadania. W przyszłym roku już powinny ruszyć prace wodociągowania wsi.
Wygląda na to, że wyczekiwana od kilkunastu lat inwestycja doczeka się zrealizowania i w końcu do Mnikowa zawita cywilizacja.

Komentarze   

spajker. Permalink1 +3 spajker.
RE: W końcu do Mnikowa zawita cywilizacja
Już niedługo woda pitna będzie dobrem luksusowym i będą się o nią toczyły wojny. Polska ma bilans wodny taki jak Egipt.
2019-10-15 16:37 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz. Przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.