W miniony czwartek, 10 października, mieszkańcy Przeworna, Krzywiny, Jegłowej, Kaszówki, Strużyny i Siemisławic nie mieli przez kilka godzin wody w kranach. Powodem była wymiana orurowania i przepustnic w stacji uzdatniania wody w Krzywinie.
To kolejny etap modernizacji tego obiektu. W stacji pracują cztery filtry, które są połączone w pary. - Na początku modernizacji wykonano „bajpas” i woda przechodziła przez dwa filtry - wyjaśnia Łukasz Kunderman, kierownik Zakładu Usług Komunalnych w Przewornie. - Dzięki temu stacja mogła działać bez przerw w dostawie wody. W tym czasie wymieniono orurowanie i elektrozawory na przepustnice pneumatyczne i elektryczne w dwóch filtrach. W miniony czwartek przełączaliśmy sieć na dwa zmodernizowane filtry, stąd była przerwa w dostawie wody. Teraz będziemy wymieniać orurowanie i przepustnice w kolejnych dwóch filtrach. Już nie przywidujemy przerw w dostawie wody. Chyba, że wydarzy się coś nieprzewidzianego.
Cały artykuł dostępny jest tutaj

Dodaj komentarz. Przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.