Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Hydranty uliczne wyposażone w zawór i złącze do węża mają zastosowanie w celach przeciwpożarowych. Feliks Polehojko z Przeworna poinformował nas, że jeden z hydrantów przy ul. Pocztowej jest niesprawny. W zardzewiały otwór można włożyć rękę. Jakiś czas temu w pobliżu miał miejsce pożar. Co będzie gdyby sytuacja miała się powtórzyć?
Wójt gminy Przeworno Andrzej Łuczak stwierdził, że nikt nie zgłaszał tej sprawy do urzędu. - Co roku robione są przeglądy. Sądzę, że wada zostanie usunięta w tym roku. Skontaktuję się z naczelnikiem straży (OSP Przeworno - red.) i na pewno to naprawimy - mówi wójt. Dziurawy hydrant zostanie naprawiony
O „usterkę” zapytaliśmy też naczelnika OSP Przeworno Jacka Burego, którego zdaniem hydrant nie jest sprawny ze względu na dziurę. - Za taką infrastrukturę odpowiada Zakład Usług Komunalnych w Przewornie. W porozumieniu z Państwową Strażą Pożarną dokonywane są przeglądy, a następnie sporządzany odpowiedni protokół, w którym to daną wadę kwalifikuje się do usunięcia - zaznacza naczelnik. Dodaje, że skorzystanie z takiego hydrantu przez jednostkę OSP byłoby po prostu niemożliwe.
Miejmy nadzieję, że odpowiednie służby szybko poradzą sobie z problemem. Szczególnie, że w takich przypadkach na szali może stać ludzkie bezpieczeństwo.

Komentarze   

AS Permalink2 +3 AS
RE: Dziura, że można rękę włożyć
Cytat:
Co roku robione są przeglądy. 
Cytat:
 W porozumieniu z Państwową Strażą Pożarną dokonywane są przeglądy, a następnie sporządzany odpowiedni protokół, w którym to daną wadę kwalifikuje się do usunięcia - zaznacza naczelnik.
To ładne te przeglądy, tylko na papierze, taka usterka nie powstaje w rok, czy dwa.
Pracuję trochę z hydrantami i powiem tak, wiele z nich jest nie sprawnych i nie ruszanych od dłuższego czasu, ale to tendencja ogólnopolska.
2020-03-06 09:01 Cytować Zgłoś administratorowi
. Permalink1 +3 .
RE: Dziura, że można rękę włożyć
zgodnie z obowiązującymi przepisami nasuwa przed hydrantem musi być otwarta. zamknąć ją można jedynie na czas wymiany hydranty. widać że można odciąć dostawy wody do hydranty w sposób ciągły w wyniku nieustającej awarii hydranty.
2020-03-05 15:36 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz