Przez wiele lat podczas zebrań wiejskich, na których rozdysponowano fundusz sołecki, mieszkańcy Przeworna wnioskowali o remont końcowego odcinka ulicy Kościelnej. I ich oczekiwaniom nareszcie stało się zadość. 24 sierpnia firma budowlana Waldemara Gintera z Przeworna rozpoczęła remont tej drogi.

Obejmował on 780 metrów odcinka jezdni (od progu zwalniającego do posesji państwa Zacierków). Wykonano częściowo korytowanie, ułożono podbudowę drogi z kruszywa i wylano dwie warstwy asfaltu. Każda ma 4 cm grubości. Firma ułożyła także przy jezdni korytka ściekowe. – Mieszkańcy są z tego zadania bardzo zadowoleni – mówi właściciel firmy remontowej Waldemar Ginter. – Czekali na realizację tej inwestycji wiele lat. Tyle razy prosili o to kolejnych wójtów i radnych. Aż w końcu udało się ten remont wykonać.
- Koszt tego zadania to blisko 126 tys. zł – wyjaśnia Andrzej Łuczak, wójt gminy Przeworno. – Muszę dodać, że około 36 tys. zł na realizację tej inwestycji pochodziło z funduszu sołeckiego.
Z kronikarskiego obowiązku wyjaśnijmy, że firma zakończyła prace14 września, a odbiór techniczny 23 września.
Tekst ukazał się w 37 (1026) wydaniu "Słowa Regionu".
Dodaj komentarz. Przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.