Podczas ostatniej sesji Rady Gminy Przeworno skarbnik Zbigniew Szul przedstawił projekt zmian w budżecie gminy jeszcze na 2021 rok. Konieczność przyjęcia uchwały podyktowana była otrzymanymi środkami od Polskich Kolei Państwowych za nieuregulowane wcześniej płatności z tytułu podatku od nieruchomości. Mowa o dużych pieniądzach, bo do budżetu gminy wpłynęło aż 619 tys. 66 złotych.
– W 2020 roku organ podatkowy zlecił kancelarii doradztwa podatkowego przeprowadzenie weryfikacji świadczeń z tytułu podatku od nieruchomości w zakresie linii kolejowych, położonych na terenie gminy Przeworno. W wyniku przeprowadzonych postępowań, Samorządowe Kolegium Odwoławcze we Wrocławiu utrzymało w mocy wydaną przez wójta gminy decyzję wymiarową na 2016 rok, na podstawie której podatnik uiścił należny podatek w kwocie 432 tys. 316 zł plus wymagane odsetki, tj. 186 tys. 750 zł – wyjaśnił skarbnik Szul.
Tekst ukazał się w nr 4 (1092) wydaniu "Słowa Regionu". Cały artykuł przeczytasz na portalu egazety.pl, eprasa.pl, a także e-kiosk.pl

Komentarze   

spajker. Permalink1 +4 spajker.
RE: Ponad 600 tys. złotych do budżetu?
– W 2020 roku organ podatkowy zlecił kancelarii doradztwa podatkowego przeprowadzenie weryfikacji świadczeń z tytułu podatku od nieruchomości

no to teraz policja przekaże swoje obowiązki do biura detektywistycznego a szpital przekaże swoje obowiązki do prywatnej lecznicy.

ważne aby zatrudnić 100 urzedników a jak trzeba coś zrobić to sami nie dają rady. tak było z odzyskaniem 1 miliona vat , za którą to usługę bogata gmina strzelin zapłaciła prywatnej firmie 300 000 zeta bo skarbnik z pensją 15 000 + 6 000 zeta za każdego pomocnika miał specjalność - parzenie kawy woseba, która go o 15:00 budzi.
2022-02-08 08:40 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.