Konkurs Palm Wielkanocnych w gminie Przeworno ma wieloletnią tradycję. Będzie ona kultywowana również w tym roku. Twórczość zostanie zaprezentowana w Niedzielę Palmową przed Mszą św. popołudniową na placu przykościelnym w Przewornie. Zgłoszenia do udziału w konkursie można składać do 7 kwietnia. Jak zawsze przewidziane są nagrody za zajęcie I miejsca i udział.
Celem konkursu palm jest aktywizacja sołectw gminy Przeworno w kierunku sztuki ludowej, podtrzymanie tradycji wykonywania palm i ocalenie od zapomnienia typowych form twórczości ludowej.
Po raz drugi wprowadzono do konkursu kategorię specjalną - „Nagrodę publiczności”. Otrzyma ją uwieczniona na fotografii palma, która na Facebooku zdobędzie najwięcej „łapek w górę”. Za zwycięskie zdjęcie przewidziana jest dodatkowa nagroda pieniężna.
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.