Ta podróż to spełnienie muzycznych marzeń – Przewornianie zaprezentowali się na scenie międzynarodowego festiwalu w Macedonii. Jak wspominają to wydarzenie? Co zrobiło na nich największe wrażenie i w jaki sposób spędzili czas wolny w tak pięknym kraju?

Zespół Przewornianie na zaproszenie dyrektora Gjoko Kostoskiego wziął udział w Międzynarodowym Festiwalu „Kostoski” w Ochrydzie w Macedonii. Podróż rozpoczęła się w środę, 20 lipca, i trwała aż 27 godzin. Wraz z naszym lokalnym zespołem do Macedonii wspólnym autokarem jechał także zespół Starczowianie ze Starczowa. – Pomimo tylu godzin spędzonych w autokarze, czas mile nam upływał – wspomina Eugenia Nahajło, kierownik zespołu Przewornianie. – Nasze zespoły szybko się zintegrowały, wspólnie śpiewaliśmy znane sobie piosenki ludowe przy akompaniamencie naszych wspaniałych muzyków. Na trasie przejazdu byliśmy zauroczeni pięknem krajobrazu, który nas otaczał. W dniu przyjazdu, po zakwaterowaniu w hotelu i obiedzie, mięliśmy czas wolny dla siebie. Każdy na własną rękę zwiedzał miasto. Niektórzy kąpali się w Jeziorze Ochrydzkim, które znajdowało się zaledwie 50 metrów od hotelu, w którym mieszkaliśmy – dodaje.
Drugiego dnia członkowie zespołu z Przeworna zwiedzali z przewodnikiem zabytki Ochrydy. – Zobaczyliśmy starożytny teatr, obiekty sakralne, m.in. kościół świętego Klemensa, Jana Caneo, świętej Zofii. Widzieliśmy mury obronne, starożytny teatr, muzeum oryginalnych pereł oraz główny plac Ochrydy, a także inne budynki pozostałe po czasach cesarstwa rzymskiego – wylicza Eugenia Nahajło. W sobotę, 23 lipca, o godzinie 18.00 rozpoczął się wyczekiwany festiwal. Wzięły w nim udział zespoły folklorystyczne, chóry, orkiestry, mażoretki. Do Ochrydy przyjechało wiele zespołów z Europy. Byli Polacy, Czesi, Chorwaci, Rumuni, Serbowie i Macedończycy. Nasz kraj reprezentowały...
Cały artykuł ukazał się w wydaniu papierowym.
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.