Funkcjonowanie Ośrodka Zdrowia w Przewornie to temat, który na prawie każdej sesji wywołuje burzliwą dyskusję
I radni, i kierownik Ośrodka Zdrowia w Przewornie chcą tego samego, aby w miejscowej przychodni regularnie przyjmował lekarz pediatra. Same chęci jednak nie wystarczą, bo problem jest złożony i związany ze zbyt małą ilością lekarzy w ogóle. Mimo to, kierownik Ewa Chlebek cały czas próbuje pozyskać kolejnych medyków.
Podczas ostatniej, październikowej sesji Rady Gminy Przeworno tradycyjnie w sprawach różnych pojawił się temat funkcjonowania Ośrodka Zdrowia. – Nie podoba mi się to, że nie mamy w ośrodku zdrowia pediatry – zaczęła radna Anna Bura. – [Pediatra – red.] jest tylko dwa razy w miesiącu. […] Gdzie mamy się udać do lekarza z dziećmi? […] Ja chcę pediatrę dla dzieci – zakończyła radna Bura. – Ja też bym chciała – odpowiedziała kierownik Chlebek. – To niech pani nam zapewni – odparła radna Bura. Kierownik Chlebek podkreśliła, że aktywnie działa w celu pozyskania kolejnego lekarza, który miałby przyjmować małych pacjentów dwa razy w tygodniu. Dodała, że zgodnie z umową od 1 listopada lekarz pediatra przyjmuje w każdy piątek. – Nie mamy w powiecie strzelińskim pediatrów, którzy przyjmują na kasę chorych, a prywatnie nie każdego stać – mówiła chwilę później radna Bura. Kierownik Chlebek podkreśliła, że sytuacja z lekarzami, nie tylko w przychodni w Przewornie, jest trudna. – Proszę mi nie mówić, że my jesteśmy na jakiejś zielonej wyspie, gdzie tutaj pukają wszyscy do drzwi – dodała kierownik Chlebek.
– Teraz w ośrodku zdrowia jest chyba więcej pielęgniarek niż lekarzy – odpowiedziała radna Bura. – Proszę pani, po raz który państwu powtarzam, że pielęgniarki są obliczane godzinowo, a nie że etat to jest jedna [pielęgniarka – red.] – tłumaczyła kierownik Chlebek. – Etatowo względem czego? Względem lekarzy? – dopytywał przewodniczący Kamil Kamiński. – Co za, przepraszam bardzo, bzdurne pytanie?! – pytała wzburzona kierownik Chlebek. – Nie ma czegoś takiego jak wyliczanie etatowo personelu względem lekarza. To są obowiązujące wytyczne uzależnione od ilości zadeklarowanej populacji. […] Byliście na kontroli i tłumaczyłam dokładnie na czym polega praca pracowników i jak jest obliczana. Macie to państwo w protokołach. To nie ważne czy jest cztery czy pięć pielęgniarek. Ważne, ile godzin one przepracowują w ciągu miesiąca – dodała. – Dla mnie ważne jest to, żebym miała pediatrę – powtarzała radna Bura.
Na ten temat pisaliśmy w 45 (1133) wydaniu papierowym Słowa Regionu.  Cały artykuł przeczytasz również na portalu egazety.pleprasa.pl, a także e-kiosk.pl

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
spajker.
RE: Bzdurne pytania i problem z lekarzami?
ja chcę ja chcę ja chcę mi się należy mi sie należy.a ja chcę panią seksuolog z praktyką w playboyu, która będzie przyjmowała klientów 24/7. do tego chcę zestaw 12tu pielęgniarek w wieku do 30tki. chcę też aby w przychodni działał automat wendingowy z małpkami. jeżeli w przewornie są jacyś mężczyźni to prosze o wsparcie tej inicjatywy oddolnej.
0

Przeczytaj także