Mariusz Michułka, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w PrzewornieOrganizatorzy Festiwalu Talentów zapraszają chętnych do wystąpienia w konkursie muzycznym. Dla najlepszych uczestników przewidziane są nagrody niespodzianki, natomiast dla wszystkich dobra zabawa.

Podczas jednego ze spotkań dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Mariusza Michułki z wójtem Jarosławem Tarankiem, dyrektor GOK Teresą Kwiatkowską oraz dyrektor gimnazjum Magdaleną Madej pojawił się pomysł, że warto by zorganizować imprezę muzyczną, której głównym celem będzie przede wszystkim promowanie ludzi, którzy mają talent muzyczny, potrafią śpiewać lub grać indywidualnie albo zespołowo. Wspólnie (wyżej wymienieni) przygotowali więc festiwal. Jego celem jest wyłonienie osób obdarzonych talentem, potrafiących dobrze oraz bardzo dobrze uprawiać dowolną z form ekspresji dźwiękowej. Mariusz Michułka (z wykształcenia nauczyciel muzyki) potwierdza potrzebę urządzenia tego typu imprezy:
- Wiem, że jest sporo ludzi obdarzonych talentem muzycznym na terenie naszej gminy. Mówię świadomie ludzi, dlatego, że nie odnoszę tego tylko do dzieci. W tym festiwalu mogą wystartować maluchy w wieku przedszkolnym, ale także dorośli. Nie wyznaczamy żadnej granicy wieku. Nie określamy też rodzaju uprawianej muzyki. Osoby wyłonione, zauważone w trakcie festiwalu dostają „przepustkę” do reprezentowania gminy na różnych uroczystościach i występach nie tylko na terenie samej gminy. Chcemy promować talenty, integrować społeczność lokalną, a także udowadniać, że można robić coś innego niż ślęczenie przed komputerem czy telewizorem. Tym bardziej, że proponowana przez nas forma spędzania wolnego czasu jest widowiskowa, całkiem fajna i przyjemna.

Festiwal rozpocznie się 8 marca o godzinie 16 w GOK w Przewornie. Będzie składał się z rywalizacji w 5 kategoriach wiekowych:

1. dzieci do lat 7
2. 8 – 12 lat
3. 13 – 20 lat
4. 21 – 50 lat
5. 50 lat „plus”

Do dzisiaj nie jest jeszcze znany skład komisji oceniającej uczestników. Istotne jest, by były to osoby znające się na muzyce i na technikach jej wykonywania, mające bezsprzeczne kwalifikacje, odpowiednie wykształcenie, aby móc wydawać opinie na temat warsztatu występujących. Jak podkreśla Mariusz Michułka:
- Dbam o stronę techniczną festiwalu, o jego odpowiedni poziom. To ma być profesjonalnie przygotowany konkurs. Zrobię wszystko, co w mojej mocy, by taki się okazał.

 

Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.