1 maja to głównie zawody strażackie, impreza niezależna od władz gminyDni Gminy Przeworno zwyczajowo odbywały się 1-3 maja. Nowy włodarz gminy, wójt Jarosław Taranek, ma jednak inny pomysł. To w sumie jeszcze nic pewnego, ale być może w tym roku data ta ulegnie zmianie.

Istnieje zarys planu imprez towarzyszących tegorocznym Dniom Gminy Przeworno. Szczegóły programu są wciąż dopracowywane. Ich ostateczna wersja powinna zostać ustalona do połowy kwietnia. Już dziś wiadomo, że ma odbyć się bieg uliczny, będą też koncerty osób wyróżnionych na Festiwalu Talentów, a także prelekcje filmów. Podstawowe hasło tegorocznych Dni Gminy Przeworno to aktywność i sport. Każdego roku formuła będzie inna.
- 1 maja to głównie zawody strażackie, impreza niezależna od władz gminy - poinformował wójt Przeworna Jarosław Taranek.
- Natomiast 3 maja to dzień odpustu w parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Przewornie. Tak więc na typowe gminne imprezy zostawał nam tylko 2 maja, który nie zawsze był dniem wolnym od pracy. W tym roku szczęśliwie jest to sobota. W tym terminie wszelkie koszty także są zawyżane przez firmy obsługujące. Problem jest też z pogodą. Przez ostatnie trzy lata nie było ciekawie – deszcz i zimno. Tegoroczne Dni Gminy Przeworno planujemy „na sportowo”, tak więc dobra pogoda ma dla nas ogromne znaczenie. Zastanawiamy się, czy nie zmienić daty Dni Gminy Przeworno i przenieść je na ostatni weekend czerwca. Po pierwsze byłyby to 2 pełne dni oraz większe prawdopodobieństwo udanych i sprzyjających warunków atmosferycznych. Chcemy, żeby w imprezach aktywny udział brała jak największa liczba mieszkańców. To dla nich organizowane są Dni Gminy Przeworno.

Komentarze   

Aluszer Permalink4 -1 Aluszer
RE: Kiedy Dni Gminy Przeworno?
Cytuję marzena:
Dni przeworna już były za stary artykuł , trzeba coś świezego na z aktuliziwanie strony:(

ale ty głupia jesteś
2015-05-25 16:30 Cytować Zgłoś administratorowi
marzena Permalink3 0 marzena
dni przeworna
Dni przeworna już były za stary artykuł , trzeba coś świezego na z aktuliziwanie strony:(
2015-05-25 14:49 Cytować Zgłoś administratorowi
qwerty Permalink2 +9 qwerty
RE: Kiedy Dni Gminy Przeworno?
Będą prelekcje filmów, a następnie odbędą się projekcje wykładów na ich temat. Dziennikarzyno - jak nie wiesz, co znaczy dany wyraz, to go nie używaj, albo sprawdź w słowniku.
2015-04-21 23:08 Cytować Zgłoś administratorowi
nikt Permalink1 -5 nikt
RE: Kiedy Dni Gminy Przeworno?
Chwilunia! To gmina Przeworno nie przyznaje się już do Gromnika?! To po co budowano wieże z której śmiała się cała Polska za TVN ? To po co budowano schody na górkę , jakby po szlaku już w lesie chodzić było passe. To po co te wszystkie murki na Gromniku? Dziury i wykopy? Po co? Niepotrzebne? Oj, ktoś za to Bek(nie)
2015-04-21 22:04 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.