Chór ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Strzelinie zajął II miejsceKolędy, rywalizacja i wspólna zabawa – tegoroczna edycja Przeglądu Kolęd i Pastorałek przeszła do historii. Niestety, w tym roku, mimo wysłanych zaproszeń, w konkursie wzięło udziało wiele mniej szkół niż w latach ubiegłych.

W czwartek, 14 stycznia w Gminnym Ośrodku Kultury w Przewornie odbyła się XV edycja Przeglądu Kolęd i Pastorałek pod patronatem wójta gminy Przeworno. Mimo wysłanych zaproszeń, w konkursie wzięło udział o wiele mniej szkół niż latach ubiegłych. Konkurs został podzielony na kilka kategorii. Każdy z uczestników zaprezentował dwa utwory. Uczniowie przygotowali się do występów bardzo solidnie. Oceniało ich jury w składzie: Teresa Kwiatkowska, dyrektor GOK w Przewornie; Jan Auguścik, nauczyciel ze szkoły w Przewornie; Alina Bazela, kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Przewornie oraz Klaudia Hrytko, pracownik Urzędu Gminy Przeworno.

Otrzymali dyplomy i statuetki

Po przesłuchaniu wszystkich uczestników jury udało się na naradę. Po trwającej kilkanaście minut przerwie ogłoszono wyniki, na które w napięciu czekali uczniowie. Najpierw rozdano nagrody dla uczniów ze szkół podstawowych. W kategorii soliści I miejsce zajęły ex aequo Emilia Błasik z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 w Strzelinie i Lena Wlazłowska z PSP nr 5 w Strzelinie. II miejsce także ex aequo przypadło Aleksandrze Odzimek i Wiktorii Nowakowskiej (obie z PSP nr 4 w Strzelinie). Wśród solistów III miejsce zajął Filip Szumny z PSP nr 5 w Strzelinie. Jurorzy przyznali także trzy wyróżnienia, które otrzymali Katarzyna Chudoba, Dominika Golonka i Magdalena Partyka (SP w Wawrzyszowie). W kategorii zespoły wokalne i chóry I miejsce zajęli uczniowie z PSP nr 5 w Strzelinie oraz dzieci ze Szkoły Podstawowej w Prusach. II miejsce ex eaquo przypadło chórom z SP w Przewornie i PSP nr 4 w Strzelinie.

Wśród gimnazjalistów rywalizowali wyłącznie uczniowie z Przeworna. W kategorii soliści I miejsce przyznano ex eaquo Natalii Jurek i Mai Miękini. Za zaśpiewanie utworów „Uciekali” i „Był pastuszek” zespół wokalny z Publicznego Gimnazjum w Przewornie zajął I miejsce. Wszyscy nagrodzeni otrzymali dyplomy i statuetki.

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Przeczytaj także