Chór ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Strzelinie zajął II miejsceKolędy, rywalizacja i wspólna zabawa – tegoroczna edycja Przeglądu Kolęd i Pastorałek przeszła do historii. Niestety, w tym roku, mimo wysłanych zaproszeń, w konkursie wzięło udziało wiele mniej szkół niż w latach ubiegłych.

W czwartek, 14 stycznia w Gminnym Ośrodku Kultury w Przewornie odbyła się XV edycja Przeglądu Kolęd i Pastorałek pod patronatem wójta gminy Przeworno. Mimo wysłanych zaproszeń, w konkursie wzięło udział o wiele mniej szkół niż latach ubiegłych. Konkurs został podzielony na kilka kategorii. Każdy z uczestników zaprezentował dwa utwory. Uczniowie przygotowali się do występów bardzo solidnie. Oceniało ich jury w składzie: Teresa Kwiatkowska, dyrektor GOK w Przewornie; Jan Auguścik, nauczyciel ze szkoły w Przewornie; Alina Bazela, kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Przewornie oraz Klaudia Hrytko, pracownik Urzędu Gminy Przeworno.

Otrzymali dyplomy i statuetki

Po przesłuchaniu wszystkich uczestników jury udało się na naradę. Po trwającej kilkanaście minut przerwie ogłoszono wyniki, na które w napięciu czekali uczniowie. Najpierw rozdano nagrody dla uczniów ze szkół podstawowych. W kategorii soliści I miejsce zajęły ex aequo Emilia Błasik z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 w Strzelinie i Lena Wlazłowska z PSP nr 5 w Strzelinie. II miejsce także ex aequo przypadło Aleksandrze Odzimek i Wiktorii Nowakowskiej (obie z PSP nr 4 w Strzelinie). Wśród solistów III miejsce zajął Filip Szumny z PSP nr 5 w Strzelinie. Jurorzy przyznali także trzy wyróżnienia, które otrzymali Katarzyna Chudoba, Dominika Golonka i Magdalena Partyka (SP w Wawrzyszowie). W kategorii zespoły wokalne i chóry I miejsce zajęli uczniowie z PSP nr 5 w Strzelinie oraz dzieci ze Szkoły Podstawowej w Prusach. II miejsce ex eaquo przypadło chórom z SP w Przewornie i PSP nr 4 w Strzelinie.

Wśród gimnazjalistów rywalizowali wyłącznie uczniowie z Przeworna. W kategorii soliści I miejsce przyznano ex eaquo Natalii Jurek i Mai Miękini. Za zaśpiewanie utworów „Uciekali” i „Był pastuszek” zespół wokalny z Publicznego Gimnazjum w Przewornie zajął I miejsce. Wszyscy nagrodzeni otrzymali dyplomy i statuetki.

Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.