Pikniku Rycerskiego na Gromniku w tym roku nie będzie, ale za to planowanych jest szereg mniejszych imprez na wzgórzu. Foto: archiwum SłowaPikniku Rycerskiego na Gromniku w tym roku nie będzie. Powód, jak łatwo się domyślić, tkwi w braku pieniędzy w gminnej kasie. To nie jedyna niespodzianka, jaką w najbliższym czasie szykuje wójt Jarosław Taranek. Niektóre są naprawdę interesujące.

- Nie będzie pikniku rycerskiego, będą za to inne imprezy na Gromniku - wyjaśnia wójt Jarosław Taranek. - W moim zamyśle będą one bardziej skierowane do naszej lokalnej społeczności. Będzie między innymi Noc Świętojańska, piknik grillowania i grzybobranie. Pieniądze, które zaoszczędzimy nie organizując pikniku rycerskiego, przeznaczymy na Dni Gminy Przeworno, którym będzie towarzyszyć teraz więcej atrakcji.
Ciekawie zapowiada się piknik grillowania. Impreza będzie prowadzona pod przewodnictwem mistrza kucharskiego o znanym autorytecie. - Podczas imprezy chcemy zorganizować konkurs na „kiełbaskę po przeworyńsku” - dodaje wójt Taranek. - Zwycięzca otrzyma certyfikat, który będzie ważny przez rok. Taka osoba będzie mogła później postawić stoisko podczas imprez masowych w Przewornie, m.in. w trakcie dożynek. Poza tym planujemy, aby podczas tego typu imprez, nasi lokalni wytwórcy prezentowali własne wyroby. Swoje produkty mogliby wystawiać na straganach pszczelarze, ale także hodowcy gołębi pocztowych itp. Z pomocą sołtysów chcemy zdiagnozować lokalne zasoby ludzkie, które bardzo chętnie spożytkujemy w naszej gminie, m.in. poprzez wspomniane wystawy na imprezach plenerowych.

Casting na najlepszego piosenkarza i karta rabatowa
Kolejną nowością ma być casting na najlepszy talent muzyczny. Imprezę, przygotowaną w stylu popularnego programu telewizyjnego „Mam talent”, gmina planuje zorganizować w marcu br. Odbędzie się ona w Gminnym Ośrodku Kultury w Przewornie. - Chcemy, aby wzięły w niej udział nie tylko dzieci, ale i dorośli - kontynuuje Jarosław Taranek. - Wyłonieni przez kom
- Nie będzie pikniku rycerskiego, będą za to inne imprezy na Gromniku - wyjaśnia wójt Jarosław Taranek. - W moim zamyśle będą one bardziej skierowane do naszej lokalnej społeczności. isję laureaci będą mieli swój występ podczas Dni Gminy Przeworno. Nie mamy finansów, aby kogoś sprowadzić na nasze święto gminy, dlatego chcemy wykorzystać do tego lokalny potencjał ludzki.
Karta rabatowa, to następny nowatorski pomysł, który planuje wdrożyć gmina. - Rozmawiałem o tym już z kilkoma lokalnymi przedsiębiorcami - wyjaśnia wójt. - Każdy posiadacz karty otrzymywałby rabaty na usługi bądź produkty. Na odwrocie tego dokumentu będzie herb gminy Przeworno, co niewątpliwie przyczyni się do naszej promocji. Kartę mógłby otrzymywać turysta (np. przy wejściu na wieżę widokową na Gromniku), ale także mieszkańcy naszej gminy. Więcej na ten temat będę mógł powiedzieć już niebawem.
Gmina Przeworno przygotowuje strategię, nawiązującą do największych swoich atutów, czyli walorów turystycznych. Mają w niej być ujęte opisane zagadnienia. Dokument ma być gotowy na początku marca br. Do tematu będziemy jeszcze powracać.

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
baka
Nie będzie Pikniku Rycerskiego na Gromniku...
Strefa będzie ha ha
0
Gravatar
Hubal
RE: Nie będzie Pikniku Rycerskiego na Gromniku...
spajker powiedziała :
zadaniem pielęgniarki jest ratowanie życia. strzeliński szpital ledwie dyszy a pielęgniarki dokonują na nim eutanazji. pielęgniarki w usa zarabiają dużo więcej niż polskie. dlaczego od razu nie żądać więcej? przecież pielęgniarka z usa ma identyczny żołądek i wykonuje identyczną pracę jak polska pielęgniarka. jako pielęgniarka wiesz zapewne że pasożyt ufka zejdzie ekonomicznie zaraz po tym jak uśmierci swojego żywiciela. samych podwyżek i zastąpienie zarządu radą robotniczą ci życzę.Ale ty masz klapki na oczach, zaproponuj prezesom naszych firm że by brali takie same pensje jak ich koledzy po fachu np. w Niemczech, lub tak jak w innych krajach niech ich pensje będą uzależnione od osiągniętych efektów finansowych,kto cie uczył, lub kto cię napuszcza, zdaje się jednak że propaganda ma na ciebie przemożny wpływ, to pozostałości po komuszych szkołach?

0
Gravatar
czytelnik
RE: Nie będzie Pikniku Rycerskiego na Gromniku...
Weście te przyciemnienie z komentarzy ściągnijcie bo to tego nie idzie czytać, co ciemności was ogarniają w tej gazecie, najlepiej to zastosujcie komponent K2 do komentarzy, będzie i lepiej i więcej opcji będziecie mieć!
0
Gravatar
spajker
RE: Nie będzie Pikniku Rycerskiego na Gromniku...
łysakobyła powiedziała :
Uważam, że zdycha najbardziej rozpoznawalna impreza regionu. I nie mam żalu do gm. Przeworno ,że zdycha,toć tam bieda az piszczy ,.Żal mi powiatu, Strzelina ,że nie widzi potencjału w historii Gromnika. Pijacki zjazd harlejowców jest promowany nazwiskiem urzędnika państwowego, włodarza miasta powiatowego , imprezy z potencjałem są dla marketingu powiatu niewidoczne.Mali włodarze, bieda w powiecie. Amen. Adminy nie cenzurujcie wypowiedzi, najwyżej wyrzućcie całą bo to żałosne co robicie redachtory.
no na taki piknik można by zaprosić samego putina i poroszenkę, można by zasprosić obambo i lady germany. niech by się napierlaaaaali po swoich głowach a zwycięzca otrzymałby talon na zgrzewkę piwa do wykorzystania w sklepie w przewornie. pewnie nikt z potencjalnych rycerzy by nie przyjechał ale samo wysłanie zaproszeń do ambasad ze wskazówką aby swoje ambicje załatwili na gromniku bez wciągania w to społeczeństw rozsławiło by gromnik niemilknącymi komentami w prasie światowej.

0
Gravatar
Alan65
RE: Nie będzie Pikniku Rycerskiego na Gromniku...
tess powiedziała :
Dzięki temu piknikowi wielu po raz pierwszy usłyszało o Przewornie. "Gmina Przeworno przygotowuje strategię, nawiązującą do największych swoich atutów, czyli walorów turystycznych". Czy likwidacja imprezy mającej największy walor turystyczny w gminie Przeworno jest nową strategią wykorzystania tychże walorów?
Co ty pitolisz. Ja wolałem o tysiąckroć imprezy w tych dniach na boisku w Przewornie niż te pikniki dla pseudorycerzy. Mam już swoje lata i problemy ze zdrowiem i łażenie pod górę na szczyt Gromnika normalnie mi nie służy. To była impreza dla niewszystkich mieszkańców gminy ale tych poniżej lat 60. Widziałeś kolo jakiś dziadków na tej imprze i masz odpowiedź gotową.

0
Gravatar
tess
RE: Nie będzie Pikniku Rycerskiego na Gromniku...
Dzięki temu piknikowi wielu po raz pierwszy usłyszało o Przewornie. "Gmina Przeworno przygotowuje strategię, nawiązującą do największych swoich atutów, czyli walorów turystycznych". Czy likwidacja imprezy mającej największy walor turystyczny w gminie Przeworno jest nową strategią wykorzystania tychże walorów?
0
Gravatar
łysakobyła
RE: Nie będzie Pikniku Rycerskiego na Gromniku...
Uważam, że zdycha najbardziej rozpoznawalna impreza regionu. I nie mam żalu do gm. Przeworno ,że zdycha,toć tam bieda az piszczy ,.Żal mi powiatu, Strzelina ,że nie widzi potencjału w historii Gromnika. Pijacki zjazd harlejowców jest promowany nazwiskiem urzędnika państwowego, włodarza miasta powiatowego , imprezy z potencjałem są dla marketingu powiatu niewidoczne.Mali włodarze, bieda w powiecie. Amen. Adminy nie cenzurujcie wypowiedzi, najwyżej wyrzućcie całą bo to żałosne co robicie redachtory.
0
Gravatar
łysakobyła
RE: Nie będzie Pikniku Rycerskiego na Gromniku...
Piknik Rycerski bez przekazu w świat i paru setek w ogólnokrajo wych TV jest zbyt kosztowny. Ale wystarczy zaprosić Sapkowskiego , który dopływy Krynki i sołtysów Strużyny od roku 1300 do chwili obecnej zna lepiej niż Taranek , i sprawa się potoczy. Przesiedleńcy zza Buga nie rozumieją historii tej ziemi, wojen husyckich, historii Czirnów. Rozkręcenie takiej imprezy nie trwa sezon czy 2, ale ściągnięcie na nią dziennikarzy, fotoreporterów, pisarza, który dzięki Wiedźminowi jest rozpoznawalny na 5 kontynentach - to jest majstersztyk marketingu gminy. Ale nie- za drogo , zaprosimy Weekend i Majkę Jeżowską do Przeworna , piwo będzie po 3 zł i obywatele ocenią nas pozytywnie..
0
Gravatar
spajker
RE: Nie będzie Pikniku Rycerskiego na Gromniku...
Pielęgniarka. powiedziała :
''zadaniem pielęgniarki jest ratowanie życia. strzeliński szpital ledwie dyszy a pielęgniarki dokonują na nim eutanazji''cyt.spajkerTo strzeliński szpital dokonuje od kilkunastu lat powolnej eutanazji na pielęgniarkach, które już nie mają siły ratować cudzego życia, gdy same cudem przeżywają od "wypłaty'' do 'wypłaty''.
no to wchodzimy na grecką ścieżkę zwoju gospodarczego.

0
Gravatar
Pielęgniarka.
RE: Nie będzie Pikniku Rycerskiego na Gromniku...
''zadaniem pielęgniarki jest ratowanie życia. strzeliński szpital ledwie dyszy a pielęgniarki dokonują na nim eutanazji''cyt.spajkerTo strzeliński szpital dokonuje od kilkunastu lat powolnej eutanazji na pielęgniarkach, które już nie mają siły ratować cudzego życia, gdy same cudem przeżywają od "wypłaty'' do 'wypłaty''.
0

Przeczytaj także