Rafał Kaleta prezentuje kolekcję medali wywalczoną podczas Mistrzostw Czech w Footbagu
Mistrzostwa Czech w Footbagu, czyli w popularną „zośkę”, ponownie odbyły się w Brnie. Tym razem zawodnicy rywalizowali 10 listopada. Podobnie jak w minionym roku, mistrzostwa były częścią bardzo dużego eventu prezentującego różne rodzaje aktywności począwszy od „zośki”, przez football freestyle, cross fit, różne rodzaje tańca, a na e-gamingu.
Polskę reprezentowało trzech zawodników: Jakub Worek z Cieszyna, Paweł Nowak z Jaworzna i reprezentant gminy Strzelin Rafał kaleta z Bag Brothers. - Moi koledzy dotarli do Brna pociągiem, natomiast ja wybrałem się w podróż autem przez malownicze tereny Kotliny Kłodzkiej i dalej do Czech. Rozegrano cztery konkurencje: rutyny (występy do muzyki), Sick 3 (kombinacja trzech najtrudniejszych tricków), Big One (jeden najtrudniejszy trick) i Request Contest (tricki na żądanie). Możemy mówić o polskiej dominacji, gdyż na 12 możliwych medali zdobyliśmy aż 8. Ja zdobyłem dwa złote i jeden brązowy – mówił Rafał Kaleta z Bag Brothers. Strzeliński zawodnik footbag freestyle zgarnął brąz w rutynach, złoto w Sick 3 i Big One, dzięki czemu obronił tytuł wywalczony przed rokiem w Mistrzostwach Czech. - Najbardziej jestem zadowolony z medalu w Sick 3, czyli mojej koronnej konkurencji. Cieszę się nie tylko ze zwycięstwa, ale także dlatego, że pobiłem dwukrotnie swój najlepszy wynik życiowy i to w sześciu na siedem możliwych prób. Tym razem, niestety, nie zwiedzałem miasta, gdyż wolny czas wraz z przyjaciółmi spędziliśmy w obiekcie, obserwując inne dyscypliny i konkurencje. Mimo to ostatni start w sezonie uważam za udany. Teraz zamierzam troszkę odpocząć, by zebrać siły przed startami w przyszłym roku. Mam też w głowie kilka projektów, które chciałbym zrobić w Strzelinie, ale póki co, nie chcę zdradzać szczegółów – mówił Rafał Kaleta, za którym bardzo udany sezon, w którym powiększył swoją bogatą kolekcję medali.

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Przeczytaj również