Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Wiosna sprzyja wszelkiej aktywności na świeżym powietrzu. Z dobrej pogody korzystają również wędkarze. Strzelińskie Koło PZW „Okoń” zaprosiło adeptów wędkarstwa na kolejne spotkanie nad wodę.
Informowaliśmy na naszych łamach o szkoleniach organizowanych z myślą o młodych adeptach wędkarstwa przez Koło PZW „Okoń”. Ostatnie takie spotkanie odbyło się w pierwszą niedzielę kwietnia i poświęcone zostało wędkarstwu spinningowemu. Kilkunastu młodych wędkarzy przyjechało na górny staw w Białym Kościele, żeby poznać tajniki tej wędkarskiej specjalności. Zajęcia zostały podzielone na dwie części. W części teoretycznej Andrzej Król, prezes koła, wyjaśnił jak dobrać odpowiednie wędzisko i kołowrotek, a Piotr Stojowski, instruktor wędkarstwa, pokazał, jak przygotować, jak pomalować główki jigowe, żeby połów był większy.
Po części teoretycznej wszyscy udali się nad wodę i rozpoczęło się spinningowe wędkowanie. Okazało się, że umiejętności czysto wędkarskie i wieloletnie doświadczenie, w połączeniu z niezbędnym nad wodą szczęściem, przyniosły obfity połów. Co chwilę z wody wyciągano kolejną rybę. Dorodne szczupaki, sandacze i okonie cieszyły oko, a dla dzieci były nie lada atrakcją.
W przypadku wędkarstwa szkolenie teoretyczne przeplata się z zajęciami praktycznymi. Tak było również tym razem. W części praktycznej młodzi wędkarze mieli okazję zobaczyć żywą, właśnie co złowioną rybę. A podziwiając złowiony okaz, dowiadywały się od starszych wędkarzy, czy ryba jest pod ochroną i jak się z nią obchodzić. Obecnie pod ochroną znajdują się m. in. ryby, które przygotowują się do tarła. Dzieci nauczyły się, jak takie ryby bezpiecznie zdjąć z haczyka i wypuścić do wody. Uczestnicy szkolenia otrzymali drobne spinningowe upominki ufundowane przez właścicieli sklepu „Bass”.
Dodaj komentarz