Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

W Szczecinku odbył się Puchar Polski WRPF w Wyciskaniu Sztangi leżąc. Do rywalizacji przystąpili reprezentanci Hałas Team, którzy należą do światowej czołówki. Małgorzata Hałas-Koralewska ze Strzelina była bezkonkurencyjna w kategorii open kobiet. Wycisnęła 145 kg i ustanowiła tym samym nowy rekord świata federacji WRPF.
Jest to najlepszy wynik w historii tej dyscypliny sportowej w kategorii wagowej do 60 kg bez podziału na federacje(!). – Swoje całe życie poświęciłam dla sportu. Jestem dumna ze swoich wyników, o których tylko mogłam marzyć przed laty – mówiła Małgorzata Hałas-Koralewska, która otrzymała zaproszenie na treningi w jednej z najlepszych „stajni siłowych” na świecie, w Australii. Jeśli uda się jej zebrać fundusze, to wyjedzie na trzymiesięczne zgrupowanie do Melbourne. Gosia jest w doskonałej formie przed zbliżającymi się zawodami. W październiku weźmie udział w Mistrzostwach Świata Federacji GPC, a w listopadzie w Mistrzostwach Europy w Pabianicach, Pucharze Świata w Złotoryi oraz Pucharze Świata w Siedlcach. Najważniejszy start Hałas-Koralewską czeka w grudniu, ponieważ w Moskwie rywalizować będzie w Mistrzostwach Świata Federacji WRPF. Gosia walczyć będzie nie tylko o złoty medal, ale także o przepustkę do dywizji zawodowców.  Małgorzata Hałas-Koralewska na najwyższym stopniu podium
W Pucharze Polski w Szczecinku startowali także inni reprezentanci Hałas Team. Rafał Roch był najlepszy w kategorii do 52 kg i ustanowił rekord świata federacji WRPF w swojej kategorii z wynikiem 140 kg. Świetnie spisał się także junior Kacper Inglot, który zaliczył 90 kg i uplasował się tuż za podium juniorskiej klasyfikacji.

Dodaj komentarz