Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Niedawno 694 szkółki piłkarskie z całej Polski otrzymały prestiżowe certyfikaty Polskiego Związku Piłki Nożnej na trzech poziomach – brązowym, srebrnym i złotym. Wśród nich jest 28 szkółek z Dolnego Śląska. Trzy certyfikaty powędrowały do powiatu strzelińskiego, w tym do Strzelinianki. Trener Piotr Hałas opowiedział nam, czym jest certyfikat i jakie daje korzyści.
Strzelinianka Strzelin, GAP Ślęza Borów i UKS Feniks Strzelin to trzy kluby z powiatu strzelińskiego, które otrzymały brązowe certyfikaty Polskiego Związku Piłki Nożnej. To ogromne wyróżnienie dla szkółek piłkarskich z naszego rejonu. - Certyfikacja to gwarancja PZPN, że szkółka spełnia nowoczesne standardy pracy narzucone przez związek. Ministerstwo Sportu przeznaczyło na dofinansowanie Certyfikowanych Szkółek Piłkarskich ok.120 mln zł. Obecnie nie ma jeszcze podanych kwot, ale zakłada się, że będą to dofinansowania na poziomie kilkudziesięciu tysięcy złotych na rok, w zależności od stopnia certyfikatu. To ogromny zastrzyk pieniędzy dla klubu – mówi trener Piotr Hałas z akademii piłkarskiej Strzelinianki. Kluby musiały spełnić szereg wymagań, aby zasłużyć na brąz. 1197 – tyle wpłynęło formularzy zgłoszeniowych do PZPN w ramach pierwszej edycji programu, który ma za zadanie podnieść jakość szkolenia na terenie całej Polski. Na mocy decyzji Komisji Weryfikacyjnej oraz Komisji Odwoławczej ds. Certyfikacji PZPN dla szkółek piłkarskich do 30 czerwca 2021 roku przyznane zostały certyfikaty 694 szkółkom. W całym kraju złote gwiazdki dostało 117 podmiotów, srebrne – 145, a brązowe – 432.

Jak zdobywa się certyfikat?
- Proces ubiegania się o certyfikat wymagał dużych nakładów pracy. Kryteria narzucone przez PZPN to stworzenie programu szkolenia, realizacja i dokumentacja tego programu, posiadanie umów na obiekty, posiadanie wykwalifikowanej kadry trenerskiej zatrudnionej na umowach o pracę...
Cały artykuł w aktualnym wydaniu papierowym "Słowa Regionu".

Dodaj komentarz