Jeśli piłkarskie rozgrywki w niższych klasach nie zostaną wznowione,, to zgodnie z najnowszymi wytycznymi tabele po rundzie jesiennej będą tabelami końcowymi. Co oznacza to dla drużyn z powiatu strzelińskiego? Rozgrywki od III ligi do B klasy zostały odwołane, ale nie można wykluczyć, że runda wiosenna nie zostanie rozegrana.
Na dzień dzisiejszy do wrocławskiej klasy okręgowej spadłyby dwie drużyny ze wschodniej grupy IV ligi, czyli Polonia Trzebnica oraz Orzeł Prusice. Ich miejsce na wyższym szczeblu rozgrywkowym zajęłyby kluby MKP Wołów i Mechanik Brzezina. W okręgówce pozostałaby Olimpia Podgaj, która znajduje się tuż nad strefą spadkową. Zdegradowane do klasy A zostałyby następujące drużyny: Parasol Wrocław, KS Żórawina, GKS Kobierzyce oraz Energetyk Siechnice. Do klasy okręgowej awans uzyskaliby Mistrzowie Jesieni z czterech grup popularnej Serie A: Galakticos Solna, Burza Godzieszowa, Zenit Międzybórz i Kolektyw Radwanice. W sezonie 2020/2021 w klasie A nadal grałyby następujące kluby z powiatu strzelińskiego: Strzelinianka Strzelin, LKS Brożec, Ludów Śląski, Świteź Wiązów i Korona Pęcz-Szczawin. Z poszczególnych grup A klasy w obecnym sezonie spadnie tylko po jednej drużynie. Wszystko przez reorganizację wrocławskiej A klasy, która od nowego sezonu ma się składać z czterech grup po 16 drużyn. Do klasy B zdegradowane zostałyby następujące drużyny: Mechanik II Brzezina (wycofał się z rozgrywek), Kometa Krzelów, Błękitni Siedlce i Bór Zaodrze Oława. Najwięcej drużyn seniorskich z powiatu strzelińskiego występuje w gr. VI i VII klasy B. Dzięki reorganizacji rozgrywek na awans do klasy A może liczy 12 drużyn, dziewięciu mistrzów klas B oraz trzech wicemistrzów z najlepszym stosunkiem zdobytych punktów do rozegranych spotkań. To świetna informacja dla kibiców GAP Ślęzy Borów. Ekipa z naszego powiatu wywalczyła wicemistrzostwo gr. VII klasy B i uzyskałaby promocję na wyższy szczebel rozgrywkowy. Do klasy A powinni awansować także: Sparta Miłcz, KS Dobroszów, Victoria Zawonia, Widawa Stradomia, Różanka Wrocław, Czarni Chrząstawa, Czarni Sobocisko, Sparta Wrocław, Wicher Domasław, Ślęża Sobótka i Zieloni Rakoszyce. Mamy nadzieję, że nie sprawdzi się czarny scenariusz i losy awansów oraz spadków zostaną rozstrzygnięte na murawie.


Dodaj komentarz bez hejtu! Redakcja Słowa Regionu jest przeciwna zamieszczaniu wulgarnych, przesyconych nienawiścią komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem użyj opcji - zgłoś administratorowi.