W czwartek, 28 stycznia, poznaliśmy najnowsze decyzje rządu w sprawie obostrzeń związanych z pandemią COVID-19, również te dotyczące sportu i piłki nożnej. Niestety, nie mamy dobrych informacji dla sportowców i kibiców.
Obecnie obowiązujące obostrzenia zostały przedłużone do 13 lutego. Przypomnijmy, że obecnie trenować i rozgrywać sparingi mogą zgodnie z prawem zawodowcy i drużyny, których zawodnicy pobierają stypendia, a także drużyny dziecięce i młodzieżowe. Oficjalnie zespoły z niższych klas rozgrywkowych nie mogą trenować i rozgrywać spotkań towarzyskich. Zawodnikom pozostają tylko treningi indywidualne. Niestety, przedłużenie obostrzeń komplikuje start rundy rewanżowej sezonu 2020/2021 w niższych ligach. Nie wiadomo czy runda wiosenna wystartuje zgodnie z planem. Najszybciej do walki o ligowe punkty mają wrócić piłkarze Strzelinianki, którzy walczyć będą o utrzymanie w klasie okręgowej. Strzeliński zespół pierwszy, oficjalny pojedynek w roku 2021 rozegrać ma już 6 marca. Sezon „okręgówki” zakończy się 19 czerwca. Dłuższy okres przygotowawczy czeka seniorów z klas A i B. Te rozgrywki zostaną wznowione dopiero w weekend 20-21 marca.

Tekst ukazał się w 4 (1043) wydaniu "Słowa Regionu". Cały artykuł przeczytasz na portalu egazety.pl, eprasa.pl, a także nexto.pl i e-kiosk.pl.


Komentarze   

Cześ Permalink1 -1 Cześ
Stop plandemii!
Pandemie to wymyśleliscie wy dziennikarze! Dajcie ludziom normalnie żyć!!
2021-02-14 13:57 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz. Przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.