Na początku kwietnia odbyła się II Runda Rajdowego Pucharu Sudetów - MSP Rally Trophy 2022. W zawodach wystartowała strzelińska załoga Jarosław Niedźwiecki/Mirosław Jakubowski (samochód BMW). Tym razem impreza zawitała w nowe tereny. Biuro rajdu i odcinki były zlokalizowane w gminie Stare Bogaczowice. Zawodnicy do pokonania mieli dwa, całkowicie nowe odcinki. Odcinek Marciszów miał długość 4,5 km i w większości prowadził przez las, wąską, ale równą drogą. Drugi odcinek to Stare Bogaczowice o długości 5,9 km.
- Nasza załoga startowała jak zawsze w klasie RWD Open, czyli auta tylnonapędowe. Plan był jeden - zdobycie jak największej liczby punktów do klasyfikacji pucharu. Pogoda kilka dni przed rajdem pokazała, że na wiosnę jeszcze trzeba poczekać i w trakcie zapoznania na odcinkach gdzie nie gdzie leżał śnieg, a w nocy utrzymywał się mróz. Na szczęście organizator stanął na wysokości zadania i w niedzielę oba odcinki były mokre, a nawet po części suche - relacjonuje Jarosław Niedźwiecki.Auto strzelinian chwilę po wypadnięciu z feralnego zakrętu
Niestety, już pierwszy odcinek okazał się dla strzelinian pechowy. Na jednym z zakrętów pojechali za szybko i przód samochodu „wyjechał” z zakrętu zsuwając się do rowu. Sędzia zabezpieczający odcinek zapowiedział, że auto można wyciągać po przejechaniu ostatniej załogi. Po zakończeniu pierwszej próby, z pomocą auta jednego z kibiców udało się wyciągnąć rajdówkę i dojechać na metę. Auto nie było uszkodzone, więc Niedźwiecki z Jakubowskim pojechali dalej, jednak ich wyniki nie wliczały się już do klasyfikacji rajdu. Już na 2. odcinku udało się im osiągnąć 2. lokatę w klasyfikacji generalnej. Resztę przejazdów także ukończyli z dobrymi wynikami. Na ostatnim udało się nawet wygrać generalkę.
- W tym miejscu chcieliśmy podziękować naszym partnerom: PHU DUO sc Materiały Samoprzylepne, Global Gastro sp. Z o.o., Statkiewicz Bosch Auto Service, Diagnostic Car, Gmina Strzelin, PSB Mrówka Strzelin, dzwigelektryczny.pl, Osobowe i Rajdowe, oruruwanie.pl, Sieklucki GS Sport, Kędzierscy Autoserwis, Sklep motoryzacyjny Tom-Car, Romel-motorsport. Zapraszamy na 3 rundę, którą będzie 3 Rajd Strzeliński, już na początku czerwca - powiedział strzeliński kierowca.
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.