Niedawno rozegrano mecze II rundy Pucharu Polski okręgu wrocławskiego. Na tym etapie rywalizowało kilka ekip z powiatu strzelińskiego. Ludów Śląski na wyjeździe mierzył się z Tarantem Krzyżowice. Rywale w pierwszej rundzie wyeliminowali Czarnych Kondratowice.
Ekipa z gminy Borów od samego początku narzuciła swój styl gry i już po pierwszej połowie prowadziła 4:1. Po zmianie stron podopieczni trenera Tomasza Łacha dołożyli trzy trafienia, a Tarant odpowiedział jedną bramką. Ostatecznie Ludów Śląski wygrał efektownie 7:2 i awansował do kolejnej rundy okręgowego Pucharu Polski. Dwie bramki strzelił Jakub Piskorz, a po razie na listę strzelców wpisywali się Dawid Ostrowski, Jakub Denes, Sebastian Kornaga, Kamil Baran oraz Wojciech Muszyński. Do kolejnego etapu „Pucharu Tysiąca Drużyn” awansowała także Fundacja Młodzi Sportowcy Strzelin. 24 sierpnia FMS podejmował występujący w klasie okręgowej GKS Kobierzyce. Piłkarze z powiatu strzelińskiego zdominowali przeciwników. To był mecz do jednej bramki, który zakończył się wynikiem 5:0. Rzut karny wykorzystał Jakub Paczko, a bramkarza z Kobierzyc pokonali także Wojciech Pilarski, Kamil Kubiak, Sebastian Sojka oraz pozyskany ze Zrywu Chociwel Tobiasz Kurowski. Za „pucharową burtę wypadł” zespół z Borowa. Ślęza na wyjeździe mierzyła się z KS-em Piotrowice. Po regulaminowym czasie gry na tablicy wyników utrzymywał się remis 1:1. Bramkę dla zespołu Waldemara Werby strzelił niezawodny Jakub Górniak. O awansie do kolejnego etapu zdecydował konkurs rzutów karnych. „Jedenastki” lepiej wykonywali gracze z Piotrowic. Mecz drugiej rundy Pucharu Polski okręgu wrocławskiego pomiędzy Wichrem Domasław a Strzelinianką Strzelin został przełożony z 24 na 30 sierpnia ze względu na stan murawy po intensywnych opadach deszczu. Ekipy FMS-u i Ludowa Śląskiego już mogą czekać na rywali w kolejnej rundzie.

Wyniki II Pucharu Polski okręgu wrocławskiego, 24 VIII:

KS Piotrowice – Ślęza Borów 1:1 (awans Piotrowic po karnych)
Strzelcy: Jakub Górniak (Ślęza)

FMS Strzelin – GKS Kobierzyce 5:0
Strzelcy: Tobiasz Kurowski, Jakub Paczko, Wojciech Pilarski, Sebastian Sojka, Kamil Kubiak (FMS)

Tarant Krzyżowice – Ludów Śląski 2:7
Strzelcy: Jakub Piskorz 2, Dawid Ostrowski, Jakub Denes, Sebastian Kornaga, Kamil Baran, Wojciech Muszyński (Ludów Śląski)

Wicher Domasław – Strzelinianka Strzelin (przełożony, 30 VIII)

Bór Oborniki Śląskie – wolny los
Dąb Dobroszyce – Zenit Międzybórz 2:2, karne 1:3
Nefryt Jordanów Śląski – Orzeł Marszowice 2:5
Energetyk Siechnice – Polonia Bielany Wroc 1:4
LZS Zbytowa – Wratislavia Wrocław 0:7
LKS Krościna Wielka – Wiwa Goszcz 0:9
WKS Wilczyce – Orzeł Prusice 3:3, karne 3:4
Czarni Chrząstawa – KS Żórawina 2:3
Perła Węgrów – Czarni Białków 4:7
Polonia Wrocław – Rapid Domaniów 8:0
Tomtex Widawa Wrocław – Pogoń Miękinia 9:0
Sokół Ujeździec Wielki – Lotnik Twardogóra 0:4
Iskra Pasikurowice – Burza Bystrzyca 1:3
Pirania Radziądz – Barycz Milicz 2:6
Tomtex Widawa II Wrocław – Długołęka 2000 2:10
Zorza Niemil – Polonia Miłoszyce 4:5
Orzeł Bukówek – Polonia Jaksonów 3:3, karne 3:5
GKS Kątna – Widawa Bierutów 2:4
Kusy Pogalewo Wielkie – LKS Krzyżanowice 2:4


Na ten temat pisaliśmy w 34 (1122) wydaniu papierowym Słowa Regionu.
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.