8 listopada ruszyły zapisy do kolejnej, XXIII edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Rozgrywki odbędą się wiosną, a wielki finał młodzi piłkarze i piłkarki rozegrają w czerwcu przed meczem reprezentacji Polski na stadionie PGE Narodowym. Zespoły dziewcząt i chłopców w trzech kategoriach wiekowych: do 8, 10 i 12 lat zapisywać można do 31 stycznia.
Tradycyjnie jeden z turniejów eliminacyjnych odbędzie się w Strzelinie. Zawody rozpoczną się eliminacjami na szczeblu gminnym i powiatowym (od 1 marca do 30 kwietnia 2023r.), a zwycięzcy awansują do rundy wojewódzkiej (od 1 do 31 maja 2023). Najlepsze 16 drużyn w kraju, po jednej z każdego regionu – w kategorii U-10 i U-12 wśród chłopców i dziewcząt, wystąpi w finale ogólnopolskim w Warszawie. Mecz o pierwsze miejsce odbędzie się w czerwcu na stadionie PGE Narodowym.W tym roku do rywalizacji w Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” mogą przystąpić wyłącznie drużyny szkolne. Formuła turnieju i wysoki poziom sportowy sprawiają, że dotychczas zagrało w nim już ponad 100 reprezentantów Polski różnych kategorii wiekowych. Zespoły z powiatu strzelińskiego bardzo dobrze prezentowały się podczas turniejów wojewódzkich, ale jeszcze nigdy nie dotarły do wielkiego finału. Może w tym roku uda się dotrzeć na Stadion Narodowy w Warszawie?
Na ten temat pisaliśmy w 46 (1134) wydaniu papierowym Słowa Regionu. 
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.