Na 1/8 finału futsalowego Pucharu Polski zakończyła się przygoda Śląska Wrocław, którego jednym z liderów jest piłkarz z gminy Przeworno Miłosz Taranek.
Podopieczni Piotra Wysoczańskiego ulegli pierwszoligowemu GKS Tychy 4:7.Ten sezon będzie z pewnością miło wspominany, tym bardziej że w poprzednich rundach WKS odprawiał ekstraklasowe drużyny, takie jak: AZS Uniwersytet Śląski Katowice czy Clearex Chorzów. Zawodnikiem futsalowego Śląska jest także były gracz Strzelinianki Yevgeniy Shutyak. WKS znajduje się w czołówce drugiej ligi futsalu. Wrocławianie mają szansę na mistrzowski tytuł, a Miłosz Taranek na koronę króla strzelców. Piłkarz z gminy Przeworno, oprócz rywalizacji na parkiecie, występuje także na zielonej murawie. Przez kilka sezonów reprezentował młodzieżowe ekipy Śląska Wrocław, a w sezonie 2021/2022 wywalczył mistrzostwo czwartej ligi z Polonią Nysa. W rundzie jesiennej występował w czwartoligowym Orle Ząbkowice Śląskie. W przerwie zimowej Taranek zmienił barwy klubowe. Miłosz nadal będzie występować na czwartoligowych boiskach, ale już jako gracz Polonii Trzebnica.
Na ten temat pisaliśmy w 10 (1148) wydaniu papierowym Słowa Regionu.
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.