Czekają nas kolejne kolarskie emocje

Po sukcesie kolarskiego wyścigu Grand Prix Strzelina, kolejna impreza dla fanów „dwóch kółek” odbędzie się w powiecie strzelińskim.

Na dzień 7 kwietnia zaplanowano kolarską imprezę, która swoim zasięgiem obejmie trzy powiaty oraz siedem gmin. „Ślężański Mnich” to zawody na wzór jednego z największych wiosennych klasyków w Europie, którym jest Paryż-Roubaix. Kolarze pokonają trasę o długości 140 km. Start i meta wyścigu będą zlokalizowane w Sobótce. Trasa ma przebiegać przez gminy Borów oraz Kondratowice, których samorządy także włączają się w organizację wyścigu. Powiat strzeliński również zaangażował się w organizację tej imprezy. Znamy coraz więcej szczegółów „Ślężańskiego Mnicha”. Zgodnie z wcześniejszymi informacjami będzie inaczej niż bywało do tej pory. Zasadnicza zmiana to rywalizacja elity mężczyzn i orlików w wyścigu „Ślężański Mnich Bruki & Szutry”, który pojedzie swoją, oddzielną trasą, pokonując dziewiętnaście odcinków brukowych i jeden szutrowy. Organizatorzy zadbają także o specjalną oprawę i transmisję na żywo. Odbędzie się także odsłonięcie tablic w „Alei Sław Kolarstwa”. W tym roku w roli gości mają pojawić się panowie z najwyższej, „kolarskiej półki”.

Cały artykuł zamieściliśmy w 5 (1193) wydaniu papierowym Słowa Regionu. Materiał ten, w całości, przeczytasz  również na portalu egazety.pleprasa.pl, a także e-kiosk

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Przeczytaj również