Reprezentacja Polski w DubajuStrzelińska sztangistka Małgorzata Hałas świetnie rozpoczęła nowy sezon. Zawodniczka reprezentująca Stowarzyszenie Sportowe Hałas Team zdobyła w Zjednoczonych Emiratach Arabskich Puchar Świata IPC.

Tuż przed wyjazdem do Dubaju na Puchar Świata IPC, Małgorzata Hałas wystartowała w Mistrzostwach Dzierżoniowa w Wyciskaniu Sztangi Leżąc. Gosia potraktowała te zawody jako próbę generalną przed rywalizacją w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Zawodniczka Hałas Teamu uzyskała wynik 115 kg, który dał jej pewne zwycięstwo.
W Dubaju Gosia także nie miała sobie równych i w wielkim stylu sięgnęła po Puchar Świata. Strzelińska sztangistka nie ukrywa, że był to największy sukces w jej dotychczasowej karierze: - Bardzo cieszę się z tego zwycięstwa. Puchar Świata jest ogromnym sukcesem. Start w Dubaju był pierwszym moim krokiem w kierunku paraolimpiady w Rio de Janeiro. Udział w tych zawodach to marzenie każdego sportowca. Bardzo chciałabym przywieźć olimpijski medal do naszego miasta. Dziękuję wszystkim, którzy mnie wspierali i wspierają – mówiła po zawodach w Dubaju Małgorzata Hałas.
Gosia nie zwalnia tempa i już w piątek, 27 marca, wyjeżdża na zawody do Budapesztu. W dniach 13-17 maja czwórka zawodników Hałas Teamu weźmie udział w Mistrzostwach Świata, które odbędą się na Ukrainie. Oprócz Małgosi, w zawodach światowej rangi wystąpią także Hubert Jakubiuk oraz rekordziści świata swoich kategorii:Henryk Odelski i Maria Jarczak. Hałas Team cały czas się powiększa i pozyskuje nowych zawodników. Liczymy, że zawodnicy przywiozą z Ukrainy cały worek medali.

Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.