Bramkarze Korony Pęcz – Tomasz Szabłowski i Łukasz Skorupski, w środku Sławomir SzmalJuż za niespełna 300 dni rozpoczną się w Polsce mistrzostwa Europy w piłce ręcznej. Część pojedynków rozgrywana będzie we Wrocławiu. Zanim jednak będziemy emocjonować się mistrzostwami Starego Kontynentu, poznamy najlepszych szczypiornistów z naszego powiatu, ponieważ Ośrodek Sportu i Rekreacji w Strzelinie prowadzi zapisy do Amatorskiej Ligi Piłki Ręcznej.

Do 10 kwietnia w biurze Ośrodka Sportu i Rekreacji w Strzelinie można zgłaszać drużyny do udziału w powiatowej Amatorskiej Lidze Piłki Ręcznej. Jeśli mieszkańcy naszego regionu będą zainteresowani udziałem w rozgrywkach w popularnego szczypiorniaka, to już cztery dni później rozegrane zostaną pierwsze pojedynki. Strzeliński OSiR wyszedł naprzeciw oczekiwaniom sportowców z naszego regionu, którym brakowało rozgrywek w piłkę ręczną. Ilość pojedynków, formuła rozgrywek uzależnione są od ilości drużyn, które będą chciały wziąć udział w lidze. O szczegółach będziemy informować na bieżąco.
Polska pokochała piłkę ręczną po sukcesach naszej reprezentacji. Do większego zainteresowania tą dyscypliną przyczyniło się nie tylko wywalczenie przez biało-czerwonych brązowego medalu mistrzostw Świata, ale także fakt organizacji przez nasz kraj w styczniu 2016 roku mistrzostw Europy. Kilkanaście pojedynków odbędzie się we wrocławskiej hali Orbita, na trybunach której będzie mogło zasiąść ok. 6,5 tys. widzów. Mecz otwarcia mistrzostw odbędzie się 15 stycznia 2016 r., a finał zaplanowano na 31 stycznia 2016 r. w Krakowie. Oprócz Wrocławia, piłkarze odwiedzą także Katowice, Kraków i Gdańsk. Sprzedaż biletów na mistrzostwa ma się rozpocząć w kwietniu lub maju. W czerwcu odbędzie się losowanie grup finałowych, a jesienią zaprezentowane zostanie trofeum mistrzostw. Natomiast w grudniu we Wrocławiu zorganizowany zostanie towarzyski turniej piłki ręcznej, w którym wystąpią cztery reprezentacje, w tym Polska i najprawdopodobniej Dania.
Obecnie trwa głosowanie na imię dla maskotki mistrzostw. Każdy może oddać swój głos na jedną z propozycji: Grabek, Goldłapek, Handbalek, Handboy i High Five. Głosowanie na imię dla maskotki potrwa do 26 kwietnia, a głosy można oddawać na stronie internetowej mistrzostw Europy.


 

Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.