Strzelińscy uczestnicy Cracovia Maraton już na mecieW ostatnie dwie niedziele, odbyły się dwie prestiżowe ogólnopolskie imprezy biegowe. Były to maratony w Dębnie i Krakowie. Oba zaliczone są do Korony Maratonów Polski. W obu imprezach wzięli udział m.in. biegacze ze Strzelińskiego Klubu Biegacza Granit: Jolanta i Zbigniew Woszczakowie, Paweł Możny i Marek Poważny.

Ponadto w Krakowie startowali jeszcze: Małgorzata Cielińska-Matuszewska, Łukasz Piskorz, Andrzej Bottcher i Zbigniew Skrzypiec.
14 Cracovia Maraton, w którym biegło blisko 4600 zawodników, okazał się szczęśliwy dla naszych biegaczy. Paweł Możny i Małgorzata zrobili swoje życiówki (w przypadku Małgorzaty poprawiła ona swój wcześniejszy wynika, aż o 20 minut).
Świetny występ zanotował Łukasz Piskorz, który debiutując na królewskim dystansie 42 km osiągnął świetny czas 2:57:46 godz, co dało mu doskonałe 67 miejsce w klasyfikacji generalnej. Co ciekawe, do zawodowców z Kenii stracił zaledwie kilkanaście minut. Zważywszy, że Łukasz biega dopiero od nieco ponad roku, można się spodziewać, że w kolejnych maratonach robił będzie jeszcze lepsze wyniki. Jednocześnie jest drugim biegaczem z naszego powiatu (po Szymonie Łukowiczu), który złamał barierę 3 godzin.

Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.