Czas dojazdu do pracy lub centrum miasta to jedno z kryteriów, które decyduje o zakupie oraz wynajmie mieszkania w danej okolicy. Przecież nikt nie chce spędzać codziennie kilku godzin w korkach… Dlatego też tak ważna jest sieć miejskiego transportu.

 

Wrocław to jedna z największych polskich metropolii. Według danych Głównego Urzędu Statycznego (informacje z końca czerwca 2023 r.) liczba ludności wynosiła 674,1 tys. Nasze miasto jest jednym z kilku, które się nie wyludnia – przeciwnie, swoją przyszłość wiąże z Wrocławiem coraz więcej osób. Generuje to jednak pewne problemy, które widać codziennie na ulicach. Dlatego też osoby, które szukają mieszkania, decydują się na dobrze skomunikowaną okolicę.

Dlaczego dobra komunikacja w mieście ma znaczenie?

Dobra komunikacja ma kluczowe znaczenie dla wygody. Według raportu „Nie ma jak w domu, czyli jak mieszkają Polacy” przygotowanego w czerwcu 2022 r. na zlecenie Echo Investment, głównym czynnikiem branym pod uwagę podczas zakupu mieszkania jest dobry dojazd oraz komunikacja miejska. Uwagę na to zwraca aż 53% ankietowanych.

 W mieście takim jak Wrocław sprawna sieć transportu publicznego umożliwia łatwy dostęp do pracy, edukacji, usług oraz rozrywki. To szczególnie ważne w kontekście redukcji korków i zanieczyszczenia powietrza, ponieważ wydajne linie tramwajowe i autobusowe zachęcają do ograniczenia używania samochodów prywatnych. 

Miejskie arterie stają się bardziej przepustowe, zmniejsza się również problem parkowania w centrum. Stąd też taką popularnością w portalach prezentujących oferty mieszkań na sprzedaży wynajem – takich jak https://gethome.pl/ – cieszą się miejsca dobrze skomunikowane z centralnymi dzielnicami.

Jakie wrocławskie osiedla mają najlepszą komunikację?

Wrocławska komunikacja miejska jest dość wydajna. Poza tym działa tu port liczny, dworce kolejowe i autobusowe, a wszystko połączone jest siecią dróg i linii tramwajowych. Z większości osiedli do centrum można dojechać w 30-40 minut. Oczywiście najlepiej skomunikowane są Stare Miasto i Śródmieście, dobrze pod tym względem wypadają również Krzyki.

 

To właśnie w tych trzech dzielnicach znajduje się najwięcej ofert mieszkań do wynajęcia: https://gethome.pl/mieszkania/do-wynajecia/wroclaw/. Interesują się nimi zarówno młodzi pracujący, jak i single. Te lokalizacje dają największy potencjał do korzystania z wrocławskich rozrywek oraz atrakcji.

Zalety mieszkania w centrum Wrocławia

Mieszkanie na Starym Mieście lub w Śródmieściu pozwala na pełne doświadczenie miejskiego życia. Bliskość restauracji, kawiarni, teatrów i galerii sprawia, że jest to wymarzone miejsce dla miłośników kultury. Poszczególne lokalizacje są w zasięgu kilkuminutowej jazdy tramwajem lub nieco dłuższej przechadzki. Nie brakuje tu jednak bardziej zacisznych miejsc. Należy do nich osiedle Biskupin, które uważane jest za zieloną enklawę centrum Wrocławia.

 Do świetnie skomunikowanych wrocławskich osiedli należy też Plac Grunwaldzki w Śródmieściu. To swego rodzaju węzeł komunikacyjny, skąd można dojechać do innych części miasta. Wiele osób marzy o tym, by właśnie tu kupić mieszkanie – taka inwestycja traktowana jest jako lokata kapitału. Największym zainteresowaniem cieszą się kawalerki, które łatwo wynająć studentom, młodym parom, a także osobom pracującym w pobliskich korporacjach.

 Ofert sprzedaży małych mieszkań nie brakuje, wystarczy spojrzeć: https://gethome.pl/mieszkania/na-sprzedaz/wroclaw/t/kawalerki/.

Najlepsze lokalizacje poza ścisłym centrum

Na pewno warto wziąć pod uwagę wspomniane już Krzyki. Ta dzielnica znana jest z doskonałej sieci komunikacyjnej. Znajdują się tu liczne przystanki tramwajowe i autobusowe, które umożliwiają szybkie dotarcie do centrum oraz innych części miasta. To idealne miejsce dla osób ceniących sobie łatwość przemieszczania się po Wrocławiu.

 Dobrze wypada również Psie Pole, skąd do centrum kursuje kilkanaście linii autobusowych. To dobre miejsce dla rodzin, ponieważ znajdują się tu liczne żłobki, przedszkola i szkoły. W obrębie osiedla można zrobić podstawowe zakupy spożywcze, a także skorzystać z punktów usługowych. Pozwala to na zaspokojenie najważniejszych potrzeb życiowych. Atutem tego miejsca jest zieleń – liczne parki i naturalne lasy pozwalają na wypoczynek i rekreację. Spacery, bieganie, jazda na rowerze, naprawdę jest tu co robić.

Najlepiej skomunikowane dzielnice – którą wybrać?

Na to pytanie nie ma jedynej słusznej odpowiedzi. Wszystko zależy bowiem od preferencji oraz aktualnych potrzeb. Nie każdy singiel będzie chciał mieszkać w centrum, podobnie jak nie wszystkie młode rodziny wyprowadzą się na obrzeża. Najważniejsze, by znaleźć swoją życiową przystań, którą będzie można nazywać domem.

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
Llll
Szczerze, na dzień dzisiejszy to najlepiej sie przeprowadzić na Bielany albo do Biskupic Podgórnych, ewentualnie do Jelcza i Laskowic, ale to zależy czy amazon czy LG czy Toyota, co kto lubi. We wroclawiu to sie gnije w korku. Najszybsza droga z jagodna do centrum prowadzi przez Wojkowice także tego...
3
Gravatar
cześ
Najlepiej to jest na czeczenii w przyczepie kempingowej!!!
0

Przeczytaj także