Przed nami jubileuszowa, dziesiąta już edycja Dolnośląskiego Kongresu Samorządowego. Podczas wydarzenia odbywającego się we wtorek, 5 marca, we Wrocławiu spotkają się przedstawiciele samorządów, administracji rządowej, dziennikarze, przedstawiciele organizacji pozarządowych oraz liczni eksperci. Hasłem wiodącym tegorocznej edycji jest „Dynamiczny region – nowoczesny samorząd”.

– Przez całą dekadę pełnienia przeze mnie funkcji Marszałka Województwa Dolnośląskiego wszelkie moje działania determinuje hasło „Silny samorząd, to silna Polska”. Decyzje dotyczące regionu i małych ojczyzn nie mogą płynąć z góry. W ich podejmowanie należy zawsze angażować lokalne samorządy. To przecież mieszkańcy najlepiej wiedzą, co jest dla nich priorytetem. Właśnie dzięki dialogowi i współpracy Dolny Śląsk od lat tak dynamicznie się rozwija – podkreśla Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego.

Obrady X Dolnośląskiego Kongresu Samorządowego będą podzielone na trzy panele tematyczne. Motywem przewodnim będą zagadnienia istotnych i licznych zmian w samorządzie. Poruszona zostanie także kwestia rozwoju kolei w regionie. Ostatnim ważnym tematem będzie znaczenie funduszy europejskich dla samorządów. Dyskusje moderować będą: Agnieszka Gozdyra z telewizji „Polsat”, Bogusław Chrabota, redaktor naczelny dziennika „Rzeczpospolita” oraz Kamila Baranowska dziennikarka „Interia.pl”.

Dolnośląski Kongres Samorządowy to wyjątkowe wydarzenie i niepowtarzalna okazja do podjęcia dyskusji na tematy istotne dla całego województwa oraz lokalnych społeczności. W tym roku spotkamy się już po raz dziesiąty, aby w szerokim gronie samorządowców oraz ekspertów rozmawiać o roli samorządu terytorialnego, jego zadaniach oraz stojących przed nim wyzwaniach.

Dolnośląski Kongres Samorządowy to największa debata o przyszłości i rozwoju Dolnego Śląska. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Wystarczy wejść na stronę www.umwd.pl i wypełnić dostępny tam formularz rejestracyjny.

W załączeniu aktualny program wydarzenia: Program_X_Dolnośląski_Kongres_Samorządowy.pdf

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Przeczytaj także