Ochotnicza Straż Pożarna na Dolnym Śląsku w tym roku otrzyma 18 nowoczesnych pojazdów używanych w akcji ratowniczych podczas katastrof chemiczno-ekologicznych, powodzi, pożarów i wypadków drogowych. Całkowita wartość sprzętu to blisko 11 mln złotych. W tej kwocie około 1,3 mln złotych to dotacja z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu. W siedzibie Funduszu odbyło się spotkanie, podczas którego przekazano decyzję o dofinansowaniu zakupu samochodów pożarniczych dla Ochotniczych Straży Pożarnych na 2016r.
Ważny dokument podpisali przedstawiciele zarządu WFOŚiGW we Wrocławiu: Aleksander Marek Skorupa, prezes zarządu; Jerzy Ignaszak, zastępca prezesa zarządu i Wacław Dziendziel, prezes zarządu, Oddział Wojewódzki Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej Województwa Dolnośląskiego. Środki finansowe na zakup sprzętu będą pochodziły także z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego i z budżetów gmin. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele Ochotniczych Straży Pożarnych i dolnośląskich samorządów. Uczestnikami spotkania był także Hubert Papaj, zastępca prezesa zarządu WFOŚiGW we Wrocławiu i Krzysztof Strynkowski, pełnomocnik zarządu Funduszu.
Dzięki nowym pojazdom strażacy będą mogli podejmować skuteczne akcje zapobiegające skażeniom środowiska niebezpiecznymi substancjami oraz w trakcie pożarów czy wypadków komunikacyjnych. W akcjach pomoże im nowoczesne wyposażenie, m.in. instalacje zraszaczowe do usuwania lub ograniczania stref skażeń chemicznych wodne zapory elastyczne, zbieracze olejowe z pompami i zbiorniki pneumatyczne do zbierania zanieczyszczeń oraz czujniki stężeń niebezpiecznych gazów: metanu, tlenku węgla i siarkowodoru.
Dzięki dotacjom z WFOŚiGW we Wrocławiu o wartości blisko 14 mln złotych w latach 2010-2015 dolnośląska Ochotnicza i Państwowa Straż Pożarna pozyskała 90 nowoczesnych pojazdów wyposażonych w sprzęt używany m.in. podczas katastrof chemiczno-ekologicznych.
Robert Borkacki, WFOŚiGW we Wrocławiu

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
mieszkaniec
RE: Powstrzymać ekologiczne katastrofy
pięknie ładnie ale co z tego będzie miał nasz powiat??
0

Przeczytaj także