Wójt Tomasz Gracz przedstawił autopoprawki do uchwały budżetowej na 2024 rok. Foto: archiwum Słowo Regionu

Kondratowiccy radni, pracujący w komisjach stałych, przedstawili kilka wniosków do budżetu na 2024 rok. Jakie zaproponowali zmiany i czy wójt Tomasz Gracz zaaprobował ich pomysły?

W czwartek, 21 grudnia, odbyła się LXXIII sesja Rady Gminy Kondratowice. Posiedzenie zdominowało procedowanie uchwały budżetowej. Projekt budżetu na 2024 roku zakłada dochody na poziomie 36.381.032,00 zł i wydatki – 36.326.397,25 zł, w tym wydatki bieżące – 23.669.081,36 zł i wydatki majątkowe – 12.657.315,89 zł. O konkretnych inwestycjach napiszemy w jednym z kolejnych wydań Słowa Regionu. Po przedstawieniu projektu uchwały, wiceprzewodnicząca Agata Giemza odczytała pozytywną opinię Regionalnej Izby Obrachunkowej, a przewodniczący komisji stałych opinie tych komisji.
Następnie wójt Tomasz Gracz odniósł się do wniosków zawartych w opiniach komisji stałych, które wpłynęły 8 grudnia. Komisja Gospodarki i Budżetu zawnioskowała o zmniejszenie o 2 tys. zł kwoty z podróży służbowych i tym samym zwiększenie wydatków na biuro rady z przeznaczeniem na szkolenia dla radnych. Wójt Gracz pozytywnie ustosunkował się do tej propozycji. Komisja Gospodarki i Budżetu zawnioskowała także o wykreślenie zapisu: „upoważnia się wójta gminy do przeniesienia w planie wydatków między paragrafami i rozdziałami w ramach działu pomiędzy zadaniami majątkowymi”. Ta propozycja również uzyskała akceptację wójta.
Wójt Tomasz Gracz odniósł się pozytywnie do wszystkich wniosków Komisji Społecznej, która zaproponowała następujące zmiany: zmniejszenie wydatków o 1845 zł z zakupu kamienia do remontu dróg gminnych w miejscowości Karczyn i zwiększenie o tę samą kwotę na zakup usług w zakresie transportu kamienia do remontu dróg gminnych w Karczynie; zmniejszenie wydatków o 2 tys. zł na zadanie: utrzymanie zieleni, formowanie i usuwanie drzew, a w zamian przekazanie środków na zadanie: formowanie i usuwanie drzew, krzewów chorych i uschniętych w Księginicach Wielkich, m.in. na cmentarzu. Radni tej komisji zawnioskowali także o zmianę nazwy zadania z modernizacji drogi gminnej w Janowiczkach poprzez zakup i montaż płyt ażurowych w kwocie 20 tys. zł na modernizację drogi gminnej w miejscowości Janowiczki poprzez zakup i montaż płyt ażurowych oraz korytek ściekowych w kwocie 20 tys. zł , a także o uwzględnienie zakupu letnich strojów dla zespołu Złotokłose w ramach dotacji na bieżącą działalność Gminnego Ośrodka Kultury w Kondratowicach.
Radni z Komisji Rolnictwa wnioskowali o zmniejszenie wydatków o 6 tys. zł z zadania dotyczącego zakupu kamienia do remontu dróg gminnych, o kwotę 1 tys. zł z zadania udrożniania kanalizacji deszczowej wraz z wymianą kratek i wymianą przepustu oraz o kwotę 2 tys. zł z zakupu usług w zakresie transportu kamienia i sprzętu ciężkiego i jednocześnie o zwiększenie o 9 tys. zł zadania pod nazwą przebudowa drogi gminnej w Białobrzeziu. Wszystkie te propozycje zyskały aprobatę wójta.

Cały artykuł na ten temat zamieściliśmy w 1 (1189) wydaniu papierowym Słowa Regionu. Materiał ten, w całości, przeczytasz  również na portalu egazety.pleprasa.pl, a także e-kiosk.

 

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
Lucjan
Czy łąpówkarz powinien być wójtem? Czy ktoś ze średnią ocen z podstawówki 2,0 może zajmować się sprawami poważnymi?
2

Przeczytaj także