- Przebudowana zostanie droga Kondratowice-Prusy, wybudowana zostanie także ścieżka rowerowa i chodnik wraz z oświetleniem – zapowiada wójt Tomasz Gracz

Remonty dróg i budowa chodników, termomodernizacja szkół, bezpłatny transport zbiorowy – między innymi takie zadania i inwestycje znalazły się w budżecie gminy Kondratowice na 2024 rok.

Tegoroczny budżet gminy Kondratowice to ponad 36 mln zł, z czego blisko 13 mln zł przeznaczone jest na inwestycje.

– Jest to największy budżet gminy, jaki pamiętam – podkreśla wójt Tomasz Gracz. – W 2018 roku w programie wyborczym zobowiązałem się do poprawy bezpieczeństwa na drogach publicznych. W tym celu sukcesywnie budowaliśmy i remontowaliśmy chodniki oraz drogi. W bieżącym roku również znaczna część wydatków inwestycyjnych skierowana jest na ten cel – dodaje nasz rozmówca. Zapytaliśmy wójta gminy Kondratowice o to, jakie najważniejsze inwestycje będą realizowane w 2024 roku.

– W ramach Rządowego Funduszu Polski Ład wyremontowanych zostanie 21 dróg gminnych, m.in. w Rakowicach, Maleszowie, Janowiczkach, Księginicach Wielkich, Żelowicach, Sadowicach, Prusach, Zarzycy, Podgaju, Karczynie oraz Skale – wymienia szef gminy. – Przebudowana zostanie droga Kondratowice-Prusy, wybudowana zostanie ścieżka rowerowa i chodnik wraz z oświetleniem przy tej drodze. Wartość tych inwestycji to 7 mln zł, a prace zostaną wykonane do końca kwietnia.

– Następną ważną inwestycją jest termomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej w Prusach i Żelowicach – kontynuuje wójt Gracz. – W budynku szkoły w Prusach zostanie wykonanie ocieplenie ścian, wymiana okien, parapetów, ocieplenie poddasza oraz wymiana źródła ciepła na nowy piec olejowy, natomiast w budynku szkoły w Żelowicach zostanie wykonane nowe pokrycie dachowe oraz zostaną docieplone ściany wraz z nową strukturą. Inwestycja ta ma na celu przede wszystkim poprawę ocieplenia szkół, a tym samym zmniejszenie kosztów stałych utrzymania tych obiektów. Nie bez znaczenia są również czynniki ekologiczne. Wartość tych inwestycji to blisko 2 mln zł. Prace na obiektach zostaną zakończone w czerwcu – zapowiada nasz rozmówca.

Cały artykuł na ten temat zamieściliśmy w 2 (1190) wydaniu papierowym Słowa Regionu. Materiał ten, w całości, przeczytasz  również na portalu egazety.pleprasa.pl, a także e-kiosk.

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
Mieszkaniec
Rada Gminy
Ta droga była planowana od dawna i Wójt często pisał cxy mówił o postępach. Dlaczego poszli Radni? Bo A) Pan przewodniczący przecież zawsze ma rację. Trochę wywaliło ego. a B) Radna wystawi swoją sąsiadkę na wójta i myśląc że wygra to pójdzie dalej na stołek. Już wychodzi z lodówki to nie chce myśleć co by było gdyby poszła na sekretarza. Tylko problem jest jeden.. może i sąsiadka jest w radzie rodziców ale prócz tej banki mało kto o niej słyszał. Tym bardziej że nie pochodzi ,,od nas" żebyście się później nie obudzili z ręką w nocniku. A tak na sam koniec najwieksza hipokrytką moze okazac sie radna z Golostowic. Która procesy z Radnym z Podgaju miała. Jak to się nienawidzą a będę startować z jednego ramienia. To będzie HIT. I znów pójdą wiśniówki w ruch ale tym razem od 2 producentów.
5
Gravatar
Filip
Panie radne chyba się boją wyborów że tak opluwają wójta, pani radna z gołostowic chyba jest bardzo zagrożona
-1
Gravatar
karol
wybory
Nie jest tajemnicą, że słowo regionu Strzelińskiego jest przychylne T. Graczowi..
Drogi gminne mają być zrobione do kwietnia, a 7 kwietnia wybory, przypadek?
Ówczesny wójt (jeszcze) niech może odniesie się dlaczego aktualna rada gminy nie będzie startować w jego komitecie (prawie wszyscy)

4
Gravatar
spajker.
zauważam że on ma swój flow. maszczuto na niego cba i to on miał iść do więzienia za łapówy na krótko przed wyborami a do więzienia to nie poszedł on razem z urzędem gminy ale szefowie cba, które miało go zniszczyć.
w życiu tak już jest że co innego człowiek planuje a co innego z tego wychodzi.
ślizgacz ślizgacza potrafi wyślizgać.

2
Gravatar
Wojciech B
LANSUJESZ SIĘ KOLEGO PRZED WYBORAMI TO TYLKO REKLAMA
0

Przeczytaj także