Kazimierz Fehr z Sadowic zwrócił uwagę na to, że blankiet dla wpłacającego zajmuje niewiele miejsca na kartce A4

Naszą redakcję odwiedził pan Kazimierz Fehr, mieszkaniec Sadowic w gminie Kondratowice. Przyniósł ze sobą fakturę za wodę i odcinek dla wpłacającego.

Pan Kazimierz zwrócił uwagę na to, że oba dokumenty są drukowane na dużych kartkach A4, a w przypadku blankietu dla wpłacającego – zajmują niewielką część jej powierzchni. – Tyle mówi się, że trzeba oszczędzać, że gmina nie ma pieniędzy, a tu takie marnotrawstwo – mówił mieszkaniec Sadowic. – Nie można tych dokumentów zmniejszyć i drukować na jednej stronie? Co miesiąc marnuje się tyle papieru, bo przecież wielu mieszkańców dostaje w tej formie dokumenty. Ani to oszczędne, ani ekologiczne – dodał.
W związku z tym zwróciliśmy się z kilkoma pytaniami do Moniki Skórki, kierownik Zakładu Usług Komunalnych w Kondratowicach. Chcieliśmy wiedzieć, czy funkcjonuje alternatywny sposób przekazywania faktur i ilu mieszkańców z niego korzysta, a także czy istnieje możliwość, aby zarówno fakturę, jak i odcinek dla wpłacającego drukować na jednej kartce. W obszernej odpowiedzi kierownik Monika Skórka podkreśliła, że na drukowanej fakturze znajdują się ważne informacje, uwzględniające m.in. właściwe rozliczenie, na które składają się nazwy usługi, stawki opłat, liczba zużytych m³ wody i odprowadzonych ścieków oraz ewentualne bonifikaty bądź dopłaty do stawek.

Cały artykuł zamieściliśmy w 9 (1197) wydaniu papierowym Słowa Regionu. Materiał ten, w całości, przeczytasz  również na portalu egazety.pleprasa.pl, a także e-kiosk

 

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
spajker.
wystarczy u producenta papieru zamówić inny format niż standardowy a4 . będzie to kosztować 100 razy więcej bo innego formatu kartek niż a4 brak. trzeba też u producenta drukarek zamówić drukarkę na obsługę małych formatów zamiast używać taniej standardowej drukarki. można jeszcze w gospodarstwie domowym nabić rachunek na tak duże kwoty że ta kartka za mała będzie aby te wielkie liczby pomieścić. . mam jakieś przekonanie że gdyby rachunki były na małych kartkach to jakaś osoba powiedziałaby że jest niedowidząca albo że taką małą kartke łatwo zgubić.
3
Gravatar
TruckdriverDST
Z wiekiem człowiek ma coraz większe luzy pod kopułą. Od siebie mogę zaproponować tak w ramach ekologi ażeby te czyste kartki wykorzystał zamiast papieru toaletowego. To będzie ogromny krok ku przyszłości...
6
Gravatar
Słowo
Droga Redakcji, serio. Czy to jest aż taki problem. Faktury są drukowane z systemu. Druga strona to jest blankiet z którym idzie się do banku czy na pocztę więc nie ma opcji drukowania go na odwrocie. Nie wiecie tego czy nie chcecie bo już nie rozumiem. Coraz bardziej stronniczy jesteście. Z przewagą.... Może warto zainteresować się ważniejszymi kwestiami jak zależności w biurze rady które bulwersują ludzi. Co?
3
Gravatar
Mieszkaniec
Chciałabym mieć takie problemy jak ten Pan.
3
Gravatar
Olaf
Czego ty chcesz? Jest zielony ład i ma prawo tak się troszczyć o środowisko jak się troszczyć! Szkoda drzew na papier. Drzewa to sá zielone płuca planety!.
0

Przeczytaj także