W sierpniu tego roku gmina Kondratowice rozpocznie usuwanie azbestu na swoim terenie. Pozyskano już środki zewnętrzne na ten cel
W sierpniu tego roku gmina Kondratowice rozpocznie usuwanie azbestu na swoim terenie. Pozyskano już środki zewnętrzne na ten cel
Obecnie w całym kraju trwa oczyszczanie z azbestu. Nie inaczej jest w przypadku gminy Kondratowice, która w sierpniu rozpocznie usuwanie azbestu na swoim terenie. O szczegółach poinformował nas wójt Wojciech Bochnak. - Przystąpiliśmy do programu ,,Czysta gmina bez azbestu”. W jego ramach pozyskaliśmy 34 tys. zł dofinansowania z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska. Część mieszkańców ma już azbest zmagazynowany na swoich posesjach. Inni zaś zaplanowali wymianę pokrycia dachowego. Wówczas informują nas o tym, przyjeżdża firma, a my płacimy za zdjęcie azbestu. Mieszkańcom pozostaje tylko pokrycie kosztów nowego dachu - mówił wójt Bochnak. Dodał także, że cała ta akcja trwa kolejny rok z rzędu. - Gmina sukcesywnie zajmuje się utylizacją azbestu - zakończył wójt.
UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Przeczytaj także