Zespół ,,Złotokłose” z gminy Kondratowice chwilę przed swoim występem w Operze Wrocławskiej
Zespół ,,Złotokłose” z gminy Kondratowice chwilę przed swoim występem w Operze Wrocławskiej
Działają zaledwie od trzech lat i nie zajmują się śpiewem zawodowo. Mimo tego ,,Złotokłose” z gminy Kondratowice wzięły udział w IX Festiwalu Tradycji Dolnego Śląska, który odbył się w Operze Wrocławskiej.
Kilka miesięcy temu członkini zespołu folklorystycznego „Złotokłose”, działającego przy Gminnym Ośrodku Kultury w Kondratowicach, Teresa Białkowska dowiedziała się, że Starostwo Powiatowe w Strzelinie przy współpracy z Urzędem Marszałkowskim przyjmuje zgłoszenia zespołów, które chcą wystąpić podczas IX Festiwalu Tradycji Dolnego Śląska w Operze Wrocławskiej. Miał on się odbyć 2 października. Zespół wysłał więc swoje zgłoszenie wraz z tytułami piosenek oraz krótkim filmem z występu. Po jakimś czasie okazało się, że ,,Złotokłose” zakwalifikowały się i będą miały okazję pokazać swoje umiejętności na scenie Opery Wrocławskiej.
W ciągu kilku tygodni od zgłoszenia zespołu do festiwalu sporo się wydarzyło. Grupa przeszła metamorfozę, ponieważ zmienił się jej skład. Pojawił się akordeonista Leszek Grewling oraz Mieczysław Gospodarczyk grający na bębnie. Reszta składu to panie: Maria Wysocka, Józefa Bochnak, Irena Jędrzejewska, Wanda Miłek, Alina Leszczyk, Helena Szczepańska, Zofia Ślusarz i Teresa Białkowska. Od tego momentu zaczęły się intensywne przygotowania i próby z nowymi członkami i repertuarem .
Robią to, ponieważ kochają śpiew
„Złotokłose” to zespół bardzo młody, występujący na scenie od zaledwie trzech lat. Należy również zaznaczyć, że wszystkie śpiewające panie są amatorkami. Robią to, ponieważ kochają śpiew. Dzięki niemu mogą zapomnieć o problemach dnia codziennego i wypełnić wolny czas na emeryturze miłym zajęciem, o którym dawnej w młodości marzyły, lecz nie miały czasu na jego realizację. Tym bardziej trzeba podkreślić fakt, że grupa zakwalifikowała się do Festiwalu Tradycji Dolnego Śląska.
Sam występ trwał zaledwie parę minut, ponieważ każdy z uczestników miał do zaprezentowania cztery piosenki, ale klimat Opery Wrocławskiej i nastrój na widowni długo pozostanie w pamięci pań z zespołu.
- Za kulisami po występie otrzymałyśmy wiele miłych sygnałów i słów uznania od innych uczestników festiwalu. Było to dla nas ogromnym zaskoczeniem, gdyż śpiewamy od kilku lat i dopiero pierwszy raz na tak dużej scenie. Wszyscy nam życzyli kolejnych takich sukcesów – mówi kierownik zespołu Teresa Białkowska. „Złotokłose” otrzymały dyplom od organizatorów oraz pamiątki związane z tematyką ludową. Grupa szykuje się już do kolejnych występów, o których będziemy informować na łamach gazety.
UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
W&W
RE: Zaśpiewały w Operze Wrocławskiej
Super. Gratuluje Paniom Złotokłosym! Proszę wybaczyć za alegorię, ale na mnie Wasz występ robi takie wrażenie jak podpalenie Reichstagu. Jeszcze raz gratuluję i życzę dalszych sukcesów.
0
Gravatar
wojtowa
zaspiewaly w operze
Gratulacje ! Dobrze ze gra z wami pan z akordeonem , teraz to jest ludowo super super
0
Gravatar
fanka
zaspiewaly
To zdjęcie z artykułu mówi samo za siebie , skład zespołu idealny , widać że się lubicie a występ w operze to naprawdę wielka sprawa i jaka promocja dla gminy gratuluję . Gratuluję też wójtowi że ma takie osoby w gminie tylko pozazdrościć odwagi ,luzu i tego że dajecie radę na tych występach . Życzę wam tak dalej szkoda że ja nie umie śpiewać
0
Gravatar
Ania
Złotokłose
Brawo drogie panie ! Miło poczytać o waszych występach , pięknie wygladacie w tych strojach , widać że z każdym występem lepiej wam to wychodzi a zwłaszcza jak grają panowie z wami to aż serce się raduje. Słuchałam was na dozynkach i muszę przyznać że było bardzo ładnie a przyspiewki szczególnie mi się podobają, chętnie bym znowu was posluchala
0

Przeczytaj także