Na zdjęciu przesłanym przez jednego z mieszkańców Karczyna widać wyraźnie, że kierowcy samochodów ciężarowych łamią przepisy, jadąc po lewej stronie wysepki
Na zdjęciu przesłanym przez jednego z mieszkańców Karczyna widać wyraźnie, że kierowcy samochodów ciężarowych łamią przepisy, jadąc po lewej stronie wysepki
Mieszkańcy Karczyna skarżą się, że kierowcy samochodów ciężarowych notorycznie łamią przepisy ruchu drogowego. Chodzi o skrzyżowanie w centrum wioski. Spora grupa zmotoryzowanych nie zważa na znak nakazu jazdy po prawej stronie wysepki i skraca sobie drogę. Bezsilni mieszkańcy robią zdjęcia, a sprawą zajmuje się już policja.
W ostatnim czasie otrzymujemy sygnały o notorycznym łamaniu przepisów ruchu drogowego w Karczynie (gmina Kondratowice) przez kierowców samochodów ciężarowych. Przez miejscowość przebiega droga krajowa nr 39 Strzelin-Łagiewniki. W centrum znajduje się skrzyżowanie z drogą powiatową w kierunku Kondratowic. Kształtem przypomina rondo. Na skrzyżowaniu znajduje się wysepka. Zmotoryzowani, którzy poruszają się drogą powiatową od strony Kondratowic i chcą wyjechać z podporządkowanej na drogę krajową w kierunku Łagiewnik muszą ominąć wysepkę z prawej strony. Kierowców informuje o tym znak drogowy C9 (nakaz jazdy z prawej strony znaku). Niestety, do przepisów nie stosuje się wielu kierowców samochodów ciężarowych, którzy ułatwiają sobie drogę, przejeżdżając z lewej strony wysepki. Jak poinformował nas jeden z mieszkańców, łamanie przepisów jest notoryczne. – W ciągu dnia nawet kilkadziesiąt samochodów ciężarowych jeździ nieprawidłowo. Zdarza się, że ci sami kierowcy łamią przepisy po kilka razy – skarży się mężczyzna, który chce pozostać anonimowy. Bezsilni mieszkańcy zaczęli robić zdjęcia pojazdom, które niewłaściwie pokonują skrzyżowanie.

Zostaną ukarani?
O sprawie kilka tygodni temu dowiedział się wójt Kondratowice Wojciech Bochnak. Zgłosił sprawę strzelińskiej policji. Uważa również, że transport samochodów ciężarowych z przyczyn technicznych nie powinien odbywać się po drodze z Kondratowic do Karczyna. – Istnieje możliwość przejazdu drogą powiatową z Kondratowic do Białobrzezia, gdzie samochody ciężarowe mogą wjechać na drogę krajową relacji Strzelin-Łagiewniki. Aby po tej trasie mogły poruszać się tiry, droga musi zostać wyremontowana przez powiat. W przeciwnym razie po kilku tygodniach jezdnia zostanie zniszczona – zaznacza Wojciech Bochnak.
CZYTAJ ten artykuł w całości. Dostępny tutajUWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
milicjant
po polsku
Jak ktoś nie umie ciężarówką jeździć to niech się na taczkę przesiądzie, a tym co narzekają niech trafią na takiego barana jadąc swoim autem zgodnie z przepisami, ciekawe co wtedy powiedzą. W cywilizowanym świecie przestrzega się przepisów, bo tu chodzi o bezpieczeństwo (do bez mózgów), u nas każdy ma rację bo tak mu pasuje, dlatego tutaj nie będzie nigdy tak jak na zachodzie.
0
Gravatar
mieszkaniec 13
rondo
no to są dopiero jakieś żarty ... już nas chyba nic nie nie zaskoczy
0
Gravatar
qvs
RE: Za nic mają przepisy
Kilka osób wypowiadających się tutaj ma racje. Proponuje abyście usiedli za kierownicą chociażby auta dostawczego, które nie posiada szyb w tylnych drzwiach. Zobaczycie jak trzeba się ustawić na takim skrzyżowaniu, że by cokolwiek zobaczyć. Kierowcy ciężarówek owszem łamią przepisy, ale im włączyć się do ruchu jest ciężej niż 1,5 tonowej osobówce. Po pierwsze ważą kilkukrotnie więcej i są dłużsi o ładnych parę metrów.
0
Gravatar
nick
RE: Za nic mają przepisy
proponuje autorowi zdjecia usiąść za kierownicą takiego pojazdu i spróbować w tym miejscu pojechać przepisowo, powodzenia!!
0
Gravatar
Kierowca
RE: Za nic mają przepisy
Panie Wójcie jeszcze niedawno na drodze kondratowice Bialobrzezie stał zakaz dla ciężarówek.
0
Gravatar
Kierowca
RE: Za nic mają przepisy
I znowu uprzejmie donoszą czyli życzliwość po polsku :-*
0
Gravatar
Spajkofil
RE: Za nic mają przepisy
DoCwaniaka powiedziała :
Spajkofil powiedziała :
Jak prawo jazdy robi się za jajka to tak się jeździ
To pokaż swoje prawo jazdy i swoje umiejętności cwaniaku, pewnie jak wielu fachowców i mądrali od wszystkiego, nie masz nawet karty rowerowej.
Prawo Jazdy posiadam już ponad dwadzieścia lat, wielokrotnie zdarza mi się jechać tą i innymi drogami, nikt nie mówił że będzie łatwo. Kierowca ciężarówki nie jest panem drogi którego prawo go nie dotyczy, tłumaczenia że nie da rady, nie możliwe, pokazują tylko słabość kierowcy. A łamanie prawa niczym się nie różni od zwykłego złodzieja np. aut który, kradnie bo tak łatwiej niż zarobić

0
Gravatar
DoCwaniaka
RE: Za nic mają przepisy
Spajkofil powiedziała :
Jak prawo jazdy robi się za jajka to tak się jeździ
To pokaż swoje prawo jazdy i swoje umiejętności cwaniaku, pewnie jak wielu fachowców i mądrali od wszystkiego, nie masz nawet karty rowerowej.

0
Gravatar
TAA
RE: Za nic mają przepisy
hopsiup powiedziała :
Takim [censored]om jak na zdjęciu kasować prawka dożywotnio!
Weź zestaw z naczepą lub przyczepą i pokaz co potrafisz, fajnie się mówi jak się siedzi przed klawiaturą, albo za kierownicą autka o małych wymiarach i masie.

0
Gravatar
loco
bzdura
Skrzyżowanie ze zdjęcia jest kompletnie nie przemyślane. Osobiście uważam, że ciężarówki wyjeżdżając w ten sposób stwarzają mniejsze zagrożenie i mają dużo lepszą widoczność, która na tym skrzyżowaniu jes dosyć mała z powodu niewidocznych zakrętów, Niktórzy kierujący ciężarówkami chcą w ten sposób uniknąć zderzenia z pojazdami, które z nadmierną predkością mogą nadjechać z jednej ze stron drogi głównej.
0

Przeczytaj także