Sprawcą wypadku jest 72-letni mężczyzna. Twierdzi, że przy wjeździe nie zapanował nad pojazdem i wpadł w poślizg

72-letni mężczyzna, który pod centrum handlowym w Strzelinie potrącił pięcioletnią dziewczynkę i 17-letnią kobietę, zostanie skierowany na badania lekarskie. Sprawcy odebrano też prawo jazdy.

Do groźnego zdarzenia doszło na początku lutego przy ulicy Dzierżoniowskiej w Strzelinie. Całe zdarzenie zarejestrowała kamera monitoringu. Kierowca stracił panowanie nad pojazdem i potrącił dwie osoby – pięciolatkę i siedemnastolatkę.

– Sprawcą wypadku jest 72-letni mężczyzna, który mieszka niedaleko Strzelina. Twierdzi, że przy wjeździe nie zapanował nad pojazdem i wpadł w poślizg. Zatrzymano mu prawo jazdy. Policja ma wnioskować o skierowanie mężczyzny na badania lekarskie – informuje Monika Rakus z Prokuratury Rejonowej w Strzelinie.

Audi najpierw uderzyło w siedemnastolatkę, a później w zaparkowaną toyotę, która przycisnęła do ściany pawilonu 5-letnią dziewczynkę. Poszkodowane natychmiast przetransportowano do szpitala. W trakcie wypadku starsza dziewczyna została niegroźnie potłuczona. Młodsza doznała obrażeń kończyny i jej rehabilitacja potrwa dłużej niż siedem dni.

Cały artykuł zamieściliśmy w 8 (1196) wydaniu papierowym Słowa Regionu. Materiał ten, w całości, przeczytasz  również na portalu egazety.pleprasa.pl, a także e-kiosk

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
spajker.
jazda z automatyczną skrzynią biegów po przejściu z małego fiata tak robi. inreligencja ogólna powinna być przedmiotem badań nie tylko wśród kierowców ale w szczególności wśród kandydatów na polityków. ten koleś kogoś tam potrącił no ale jacyś inwalidzi umysłowi doprowadzili do tego że polska płaciła 1 milion euro dziennie kary za kopalnię turów bo politycy nie potrafili sie dogadać z pepikami.
0

Przeczytaj też