Zdarzenia z kroniki policyjnej z 19 i 20 czerwca.

***

20 czerwca na ulicy Staromiejskiej w Strzelinie kierujący samochodem marki Peugeot, 35-letni mężczyzna, włączając się do ruchu, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu samochodem Iveco, 49-letniego mężczyzny, doprowadzając do zderzenia się pojazdów, po czym odjechał. Działania policjantów doprowadziły do znalezienia i ukarania sprawcy zdarzenia.

***

20 czerwca do KPP Strzelin zgłosił się 51-letni mężczyzna mieszkaniec powiatu strzelińskiego i powiadomił, że został oszukany przy inwestowaniu w kryptowaluty, wpłacając na wskazane konta łączna kwotę 11 tysięcy złotych.

***

20 czerwca do KPP w Strzelinie wpłynęło zgłoszenie o tym, że na strzelińskim Rynku leży mężczyzna z urazem głowy. Jak ustalili policjanci, mężczyzna przewrócił się, gdyż był pijany. Na miejsce przybył Zespół Ratownictwa Medycznego i po wstępnym zaopatrzeniu mężczyzna został przetransportowany do szpitala.

***

20 czerwca na autostradzie A4 kierujący busem marki VW 45 letni obywatel Ukrainy zasnął za kierownicą i najechał na tył naczepy pojazdu poprzedzającego marki Mercedes, którym kierował 38-letni Słowak. W wyniku zdarzenia jedna z osób podróżujących busem doznała niegroźnego urazu nogi. Zdarzenie zakwalifikowano jako kolizję, a sprawca został ukarany na miejscu.

***

20 czerwca funkcjonariusze WRD zatrzymali do kontroli drogowej w miejscowości Witowice, 24-letniego mężczyznę, który kierował motorowerem Romet bez wymaganych uprawnień. Policjanci sporządzili materiały do ukarania mężczyzny.

***

20 czerwca funkcjonariusze WRD zatrzymali do kontroli drogowej na drodze krajowej nr 39, 36-letniego mężczyznę mieszkańca powiatu strzelińskiego, który kierował motorowerem pomimo posiadania zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Po wykonaniu czynności osobę zwolniono.

***

19 czerwca funkcjonariusze WRD zatrzymali do kontroli kierującą czterokołowcem lekkim marki Aixam, 46-letnią kobietę, mieszkankę powiatu strzelińskiego. W trakcie przeprowadzonej kontroli okazało się, że nie posiada ona wymaganych uprawień do kierowania tego typu pojazdem.

***

19 czerwca 20-letni mieszkaniec gminy Strzelin zawiadomił, że nieustalona osoba uzyskała dostęp do jego konta na portalu społecznościowym, a następnie za pośrednictwem komunikatora nawiązała kontakt z matką zgłaszającego, prosząc o dokonanie płatności Blik w kwocie 460 złotych. Kobieta najpierw sprawdziła otrzymaną wiadomość dzwoniąc do syna, czym zapobiegła oszustwu i nie przekazała kodu blik.

***

19 czerwca do strzelińskiej komendy wpłynęło zgłoszenie o zaistniałym zdarzeniu drogowym w miejscowości Żelowice. Obsługujący zdarzenie drogowe policjanci ustalili, że kierujący samochodem Dacia 31-letni mężczyzna nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu kierowcy samochodu Mercedes doprowadzając do zderzenia się pojazdów. Ponadto, okazało się, że sprawca kolizji drogowej nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Za popełnione wykroczenie mężczyzna odpowie przed sądem.

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
spajker.
"Jak ustalili policjanci, mężczyzna przewrócił się, gdyż był pijany."- trzeźwy kierowca motoroweru ma obowiązek mieć kask. inaczej mandat. pieszy jest uczestnikiem ruchu drogowego i nie dośc że nie dostał mandatu za uczestniczenie w ruchu drogowym po alkoholu to jeszcze nie musi mieć kasku jak trzeźwy kierowca komarka.

" jakiś jeden kierowca nie ustąpił pierwszeństwa drugiemu kierowcy doszło do kolizji" i też będąc uczestnikiem ruchu drogowego miałem mocne przetarcie z grubą kobietą na pasach dla pieszych. doszło do kolizji drogowej. kobieta bezkarnie oddaliła się z miejsca zdarzenia a policja nie podjęła czynności służbowych w tej sprawie.

" jakiś kierowca kierował rowerem z bocznymi kółkami a nie miał do tego uprawnień" - germanizacja polski i życia społecznego powoduje to że do wejścia do spożywczaka niedługo potrzebne będą mi uprawnienia. nie jest ważne czy ktoś panuje nad pojazdem. ważne aby miał uprawnienia. czyli białko. kierujący może być tępą blondynką o specjalności użyczania zawartości majtek no ale jak z papierem to na legalu.

teoria organizacji i zarządzania ma w swojej zawartości pojęcie tzw. zamiany celu. celem policji jest nie to aby było bezpiecznie ale aby było na legalu. jakiś tam elektryk gdański o specjalności samouwielbienie został prezydentem. dureń na legalu. jakiś tam olin oleksy ruski szpicel był marszałkiem sejmu . na legalu.

ludzie dziwią się na necie że policja śpi w radiowozie na parkingu i że policja jest durna. policja jest racjonalna. po co śledzić rekina przestępstw w randze biznesmena polityka albo ważnego urzędnika a później okaże się że jego przełożony jest w tym umoczony i masz wylot z pracy albo wyrok śmierci jak policjanci co to badali sprawę "przypadkowego" wypadku drogowego polskiego konstruktora polskiej bomby atomowej?
od przełożonego w poniedziałek otrzymujesz bloczek z mandatami i masz go wykończyć do niedzieli na rowerzystach i na czym chcesz byle nie na przewałach europosła bezmajtek albo europosła kurewskiego.
jak policja ma komendanta głównego takiego co to w komendzie głównej ma nielegalnie granatnik którym rozpierdziela komendę główną policji a tego to nawet sam putin jeszcze nie dał rady zrobić to ich motywacja do pracy i ich odwaga jest zredukowana do ścigania rowerzystów po piwie a i to może okazać się dla nich niebezpieczne jeżeli taki rowerzysta to jakiś polityk.

3

Przeczytaj też