Katarzyna Ryba ogłosiła swój start w wyborach na wójta gminy Kondratowice. Foto: Fb Katarzyny Ryby

Wybory samorządowe zbliżają się wielkimi krokami. Pierwsza tura odbędzie się już 7 kwietnia. Czy obecnie urzędujący wójtowie i burmistrzowie będą ubiegać się o reelekcję? Kto jest nowym kandydatem na liście pretendentów do tego urzędu?

Swój start w wyborach już jakiś czas temu potwierdziła burmistrz Strzelina Dorota Pawnuk. Jak udało nam się ustalić, swojego kandydata na burmistrza tego miasta nie wystawi Platforma Obywatelska. Do tej pory nie pojawiło się także żadne nazwisko kandydata, który miałby wystartować w wyborach z komitetu Prawa i Sprawiedliwości. Czy oznacza to, że do wyścigu o fotel burmistrza Strzelina nie stanie inny kandydat? To się okaże, bo – zgodnie z zaproponowanym przez premiera kalendarzem wyborczym – komitety wyborcze w wyborach samorządowych można zgłaszać do 12 lutego. Dodajmy, że Dorota Pawnuk burmistrzem Strzelina jest od 2010 roku.

Wójt Andrzej Łuczak jako jedyny z obecnie urzędujących wójtów i burmistrzów nie zamierza ubiegać się o reelekcję
W wyborach samorządowych wystartuje także Jerzy Krochmalny, który ponownie będzie ubiegał się o urząd burmistrza Wiązowa. Wójt Borowa Waldemar Grochowski także zamierza ubiegać się o reelekcję. Takie same plany ma również obecnie urzędujący wójt Kondratowic. Tomasz Gracz – w przeciwieństwie do swoich kolegów samorządowców – poznał już nazwisko kontrkandydatki. O fotel wójta Kondratowic zamierza ubiegać się także Katarzyna Ryba, która w mediach społecznościowych ogłosiła start w wyborach i rejestrację Komitetu Wyborczego Wyborców RAZEM BEZ PODZIAŁU dla Gminy Kondratowice. Dla urzędujących wójtów i burmistrzów – jeśli zwyciężą w wyborach – będzie to ostatnia kadencja. Obecnie obowiązujące przepisy nie pozwalają pełnić tej funkcji dłużej niż przez dwie kadencje.
Na pewno po kwietniowych wyborach czeka nas zmiana na stanowisku wójta gminy Przeworno. Wójt Andrzej Łuczak nie będzie ubiegać się ponownie o to stanowisko. Z tego co nam wiadomo, nie zamierza jednak przechodzić na polityczną emeryturę.

Artykuł zamieściliśmy w 5 (1193) wydaniu papierowym Słowa Regionu

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
DsT
Dżordż Poniemirski powiedziała :
Szkoła w Ludowie jest dobra . W Szkole w Ludowie dobrze uczą . Ludzie po tej Szkole wychodzą na ludzi tak ja wyszedłem na ludzi i będę kandydował . To mówiłem ja Dżordż Poniemirski .
A co ci nie pasuje szkoła w Ludowie?

0
Gravatar
spajker.
no bo ty dżordż poniemirski jesteś. razem i z innymi kandydatami studiowałeś na oxfordzie w ludowie polskim.
2
Gravatar
Dżordż Poniemirski
Szkoła w Ludowie jest dobra . W Szkole w Ludowie dobrze uczą . Ludzie po tej Szkole wychodzą na ludzi tak ja wyszedłem na ludzi i będę kandydował . To mówiłem ja Dżordż Poniemirski .
1
Gravatar
Spajker .
Zazazizuzuzaj zazazizuzudu.....
To byłem ja. Nikodem. Kandydat na prezesa i na premiera. Dyzma.

-1
Gravatar
T.Filzman.
Bardzo mi zaimponowała twoja wypowiedź
0
Gravatar
*** ***
Nie należy się tym zbytnio przejmować bo niepotrzebne to jest stwierdzenie.
0
Gravatar
spajker.
fakt. niepotrzebne jest wyjaśnianie że impotentowi fizycznemu i umysłowemu coś/ktoś imponuje. taki impotent czyli zwiotczały fizycznie i umysłowo osobnik płci nijakiej czyli np zmężniała kobieta po klimakterium fizycznym i umysłowym coś tam wypisuje na necie.
-1
Gravatar
Mieszkaniec
Anonimowe powiedziała :
I tak nikt nie przebije kandydata z milionem długu
🤣🤣🤣🤣

3
Gravatar
Marek
Jeśli nie przechodzi na polutyczną emeryturę to co będzie robił?
0
Gravatar
Prawda
Gmina Kondratowice
Jeżeli chodzi o wójta to w Kondratowicach przez ostatnie lata Pan T. Gracz zrobił dużo inwestycji dzięki pracownikom gminy i swojej pracy. Ale niestety prawda jest taka, że zadał się z ludźmi, którzy są fałszywi i dzisiaj chcą wbić mu kołka w serce... Oby obywatele gminy nie dali się nabrać na dobre infencje Pani B., której pewnie marzą się rządy gminą z tylnego siedzenia....
4

Przeczytaj także