Akcja gaszenia płonącego samochoduTemperatura przekraczająca 35 st. C nie przeszkodziła startującym drużynom OSP. Sprawnie i zwinnie, po otrzymaniu odznaczeń od wicemarszałka województwa dolnośląskiego Ewy Mańkowskiej, rywalizowali w przygotowanych dla nich konkurencjach.
18 lipca na boisku w Karnkowie odbył się VII Piknik Strażacki, którego organizatorami byli druhowie z OSP Karnków. Głównym punktem programu były zawody strażackie. Tuż przed rozpoczęciem obecni wicemarszałek Ewa Mańkowska, prezes ZOSP w Przewornie Aleksander Bek, wójt gminy Przeworno Jarosław Taranek oraz komendant gminny OSP Jacek Bury oficjalnie otworzyli piknik oraz odznaczyli strażaków brązowymi i srebrnymi Medalami za zasługi dla pożarnictwa.
W Karnkowie stawiły się 4 drużyny: OSP Karnków, OSP Przeworno, OSP Jagielno oraz goście z województwa opolskiego OSP Gałązczyce. W zawodach brały również udział 4 drużyny młodzieżowe - chłopcy i dziewczyny z Przeworna oraz chłopcy i dziewczyny z Karnkowa.
Strażacy rywalizowali w dwóch konkurencjach: sztafecie i ćwiczeniach bojowych. Wszyscy spisali się świetnie. Osiągnięte wyniki były na tyle podobne, że nie pozwoliły wyłonić zwycięzców, zresztą nie taki był cel organizatorów. Wobec powyższego pucharami nagrodzone zostały wszystkie drużyny.
Po zakończonej rywalizacji nastąpiła wyjątkowo atrakcyjna dla widzów część nieoficjalna – wrzucanie chętnych i niechętnych do wypełnionego chłodną wodą basenu (w konkurencjach był to zbiornik zasilający). Biorąc pod uwagę temperaturę jaką dnia (35 st.C), była to całkiem przyjemna perspektywa. Rekordzistka wylądowała w basenie około 16 razy, czego niektórzy koledzy bardzo jej zazdrościli.
Strażacy przygotowali dla gości pokaz ratownictwa medycznego. Zainscenizowali akcję gaszenia płonącego samochodu oraz metody wydobycia z niego poszkodowanych.Wyróżnieni strażacy z władzami samorządowymi i wicemarszałek Ewą Mańkowską
Dla dzieci przygotowano różne atrakcje np. dmuchany zamek, z którego maluchy chętnie korzystały. Miały możliwość pomalowania twarzy przez zdolne panie. Obecni byli także animatorzy gwarantujący dzieciakom dobrą zabawę w sprawnościowych konkurencjach. Wszyscy goście ochoczo zajadali grochówkę, a imprezę zakończyła zabawa z zespołem Piccolo. Pomocy finansowej organizatorom udzielili: Urząd Gminy Przeworno, firma „Nad stawami” Dorota Pożuczek oraz właściciel baru w Karnkowie.
Kąpiele w basenieUWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Przeczytaj także