Jedyne i niepowtarzalne w skali świata
Za każdym razem, kiedy wracamy z Mikoszowa ze Stowarzyszenia św. Celestyna czujemy się bogatsi o niecodzienne wrażenia. Z jednej strony pacjenci, dzieci, młodzież i dorośli, którzy borykają się z różnymi niepełnosprawnościami. Ich rodzice i najbliżsi, którzy poświęcają czas i oddają całe serce, żeby ułatwić codzienne funkcjonowanie najbliższych, żeby mogli żyć możliwie tak samo jak ich zdrowi rówieśnicy. I z drugiej strony profesjonalna opieka i olbrzymie zaangażowanie w niesienie pomocy, w naukę, w rehabilitację, w przekazywanie największych humanitarnych wartości o świętości każdego ludzkiego życia. Lekarze, nauczyciele, wychowawcy, rehabilitanci, ale również panie kucharki, pan kierowca, który przywozi i odwozi pacjentów do św. Celestyna. Nie sposób wymienić wszystkich profesji i kompetencji, jakie opanowali pracownicy mikoszowskiego stowarzyszenia. Wszyscy oni spotykają się raz w roku, żeby świętować powołanie do życia Stowarzyszenia św. Celestyna. Podobnie było również w tym roku, w roku 30-lecia działalności stowarzyszenia. Podobnie, ale nie tak, jak jeszcze rok temu planowano.
Panująca pandemia sprawiła, że rocznicowe obchody ograniczono do ram dopuszczalnych przepisami sanitarnymi. Rocznicowe obchody rozpoczęła uroczysta Msza św., którą odprawił Biskup Andrzej Siemieniewski. Z uwagi na wielkość kaplicy, w nabożeństwie mogło wziąć udział tylko kilka osób. Organizatorzy zadbali jednak, żeby transmisja Mszy św. była dostępna w internecie. Zainteresowani mogli więc usłyszeć życzenia i słowa podziękowania za 30 lat pracy na rzecz pacjentów św. Celestyna, jakie bp Siemieniecki skierował do wszystkich związanych ze stowarzyszeniem. Życzenia i podziękowania przywiózł do Mikoszowa również Jan Lech Skowera, Wielki Mistrz Rycerskiego Zakonu Korony Polskiej Świętego Kazimierza Królewicza. Rodzinną atmosferę wniosły do uroczystości panie reprezentujące samorząd powiatowy i gminny, czyli starosta Anna Horodyska i Dorota Pawnuk, burmistrz Strzelina. Za pomoc i wsparcie dzieła św. Celestyna podziękowały Krystyna Kobel-Buys, prezes, wiceprezes Anna Kobel i Małgorzata de Haan, również wiceprezes stowarzyszenia.
W części artystycznej w klasycznym repertuarze wystąpili śpiewacy i muzycy scen wrocławskich. Zabrakło w tym roku występów podopiecznych św. Celestyna, ale jak zapowiedziała wiceprezes Krystyna Kobel-Buys jesienią odbędzie się druga część rocznicowych obchodów. A wtedy, jeżeli tylko koronawirus pozwoli, na mikoszowskiej scenie wystąpią podopieczni stowarzyszenia.
Po części muzycznej uroczystości zaproszeni goście udali się na agapę, czyli smaczny poczęstunek.
Przyłączamy się do życzeń i słów podziękowania, jakie padły w trakcie uroczystości. „Sto lat” i bardzo dziękujemy za to, co robicie dla chorych, a czasem bezradnych dzieci.
Tekst ukazał się w nr 19 (1058) wydaniu "Słowa Regionu"
{jcomments off}
UWAGA!
Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.
RE: Jedyne i niepowtarzalne w skali świata
Fotomodelka wystapila w kabarecie....??RE: Jedyne i niepowtarzalne w skali świata
spajker. powiedziała : SPAJKER TEŻ BYŁA KOBIETĄRE: Jedyne i niepowtarzalne w skali świata
burmistrz na zdjęciu wygląda jak biały posąg marmurowy natchnionej joanny d arc.od 70 lat w strzelinie brakuje szkoły dla liderów, dla ludzi ponadprzeciętny ch. zachwyty nad celestynem to tyle co zachwyty nad pięknem odkrywki węgla brunatnego w bogatyni.rozumiem że są ludzie dobrego serca ale najwyższy czas na pielęgnację ludzi wybitnych.