Radna Joanna Zawłocka debiutuje w Radzie Miejskiej Strzelina

O tym, dlaczego Prawo i Sprawiedliwość nie wystawiło swojego kandydata na burmistrza, jak będzie wyglądała współpraca z radnymi Koalicji i Porozumienia oraz jakie najważniejsze problemy trzeba będzie rozwiązać w obecnej kadencji, jeszcze przed zaprzysiężeniem rozmawialiśmy z Joanną Zawłocką, radną Rady Miejskiej Strzelina z klubu Prawa i Sprawiedliwości, która debiutuje w samorządzie.

 

Po wyborach samorządowych Prawo i Sprawiedliwość zwiększyło swoją reprezentację w Radzie Miejskiej Strzelina. Obecnie radnych jest pięcioro, wcześniej było ich trzech. Z czego może to wynikać?

- Tak, rzeczywiście w tej kadencji mamy więcej radnych. W poprzednich wyborach w okręgu nr 3 nie byli wystawieni kandydaci z PiS. Tym razem do wszystkich okręgów zostali zgłoszeni. Mieszkańcy mieli możliwość zagłosowania na większą liczbę radnych i tak też wybrali. Bardzo się z tego cieszymy, że w końcu może nasz głos będzie bardziej słyszalny.

Dlaczego, Pani zdaniem, udało się PiS-owi wprowadzić tym razem więcej radnych?

- Przed wyborami rozmawiałam z mieszkańcami, którzy zgłaszali potrzeby zmian. Wyborcy chcą tych zmian i się ich domagają. Nie ukrywam, że poprzednim razem byli zawiedzeni, że w tym okręgu nie mieli swoich reprezentantów.

Jeśli mówi Pani o konieczności zmian, to jak ocenia Pani mijającą kadencję i rządy burmistrz Doroty Pawnuk? Dlaczego nie wystawiliście swojego kandydata na burmistrza?

- Myślę, że pani burmistrz powinna zakończyć te przedsięwzięcia i zadania, które rozpoczęła. Pewnie za pięć lat będzie więcej kandydatów na to stanowisko. Mam swoją opinię, ale chciałabym przez kolejnych 5 lat lepiej się temu przyjrzeć. Oczywiście, macie na myśli Pawła Laszczyńskiego, bo większość stawiała na niego... Myślę, że ilość głosów, które otrzymał, startując do powiatu, mówi sama za siebie i rzeczywiście mógł kandydować na burmistrza.

Nie pytam o pana Pawła Laszczyńskiego, ale o to, dlaczego PiS nie przedstawił kandydata na urząd burmistrza.

- To chodzi o Pawła. Nikt inny z nas nie podjąłby się tego zadania. Paweł miał największe doświadczenie i wiedzę, pracował jako radny pięć lat. Myślę, że on powinien odpowiedzieć na to pytanie.

Cały wywiad zamieściliśmy w 18 (1206) wydaniu papierowym Słowa Regionu. Materiał ten, w całości, przeczytasz  również na portalu egazety.pleprasa.pl, a także e-kiosk

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
spajker.
niezły perwers. jak będzie wyglądała współpraca pis z porozumieniem?
no kurła nie jest ważne to jak ta rada amatorów będzie zarządzać strzelinem ale to jak głośno będą na siebie szczekać.
widzę jedną blondynkę w randze starościny, druga w randze burmistry trzecią w randze radnicy x czwartą w randze radnicy y.
no kurła seksmisja na żywo. nie jest ważne że te blondyny jak się złożą to iq im wyjdzie takie jak ogrodnikowi z belwederu no ale ważne jest to jak one wypadną na arenie piękności. te rady i posady to jakiś sexshop się zrobił i arena fame mma.
sołtysowa premiera to potwierdzi. posłanka biedroń i posłanka śmiszka też. matka boska królowa polski też.
bierzesz dmuchaną lalke z sexshopu, wkładasz na nią okulary i juz jest mądra jak sowa. kandydatka na prezydenta ogórka to potwierdzi . posła z sycowa co to pod bokiem przestępcę podatkowego toleruje to potwierdzi. posła anna grodzka to potwierdzi. dasz p ośle szminkę pieniądze i władzę to masz mało wesołe miasteczko zamiast racjonalnego państwa miasta województwa. zniewieściały prezydent warszawy to potwierdzi. ten wrocławski prezydent w różowej koszuli też. tam gdzie rządzi estrogen tam kończy się logika. wojna trojańska - tam poszło o kobietę parysa córkę menelaosa . wojny polsko - szwedzkie tam o poszło o kobietę hetmana radziejowskiego która uwodziła wszystkich swoim gluteos major. wojna polsko - ukraińska chmełnyckieho-tam poszło o jego kobietę uwiedzioną mu przez czaplińskiego .
tam gdzie diabeł nie może czegoś zepsuć tam poślij kobietę.
kataklizm gotowy.

0
Gravatar
Adam
"Po wyborach samorządowych Prawo i Sprawiedliwość zwiększyło swoją reprezentację w Radzie Miejskiej Strzelina. Obecnie radnych jest pięcioro, wcześniej było ich trzech. Z czego może to wynikać?". Wynika to z tego, że Polacy to głąby zakute. Bo na wyborach to albo pis albo peło. Na nic innego nie potrafią oddać głosu. Ten kraj tonie.
-3

Przeczytaj również