ZNAJDŹ NA STRONIE

 

Podopieczni Stowarzyszenia Świętego Celestyna podczas uroczystej Mszy św.
Podopieczni Stowarzyszenia Świętego Celestyna podczas uroczystej Mszy św.
W poniedziałek, 4 kwietnia, w Stowarzyszeniu Świętego Celestyna odbyło się wyjątkowe wydarzenie. Towarzyszyła mu radość, zachwyt, a także łzy wzruszenia.
Uroczystość związana była z Krzyżem oraz ikoną Matki Bożej, które z okazji Światowych Dni Młodzieży pielgrzymują po Polsce i całym świecie.
Wszystko zaczęło się 25 marca 1983r., kiedy to papież Jan Paweł II podszedł do Drzwi Świętych. Ozdobnym młotkiem zastukał trzykrotnie, po czym otworzył je i przekroczył. To On został pierwszym pielgrzymem. Za Ojcem Świętym młodzież niosła duży Krzyż (wys. 3,8m), który stał się symbolem Nadzwyczajnego Jubileuszu Odkupienia. Św. Jan Paweł II 22 kwietnia 1984 roku przekazał go młodzieży, mówiąc: - Ponieście go na cały świat jako znak miłości, którą Pan Jezus umiłował ludzkość i głoście wszystkim, że tylko w Chrystusie umarłym i zmartwychwstałym jest ratunek i odkupienie.
Z tego wydarzenia zrodziła się inicjatywa Światowych Dni Młodzieży. Od tamtego czasu Krzyż był w wielu miejscach na świecie, m.in. w Rzymie, Kanadzie, Sydney, Paryżu, Toronto, Madrycie, na Jasnej Górze, w Rwandzie. Przy nim i ikonie spotykali się przedstawiciele różnych wyznań. Ikona jest kopią Cudownego Obrazu Matki Bożej Salus Populi Romani i od niego wzięła swą nazwę. Według podań, podczas epidemii dżumy papież Grzegorz Wielki niósł go w procesji błagalnej o ocalenie miasta.Chór „Celestynki” podczas wykonywania pieśni
Uroczystości w Celestynie rozpoczęła Msza święta. Po liturgii uczestnicy spotkania wyszli przed ośrodek, aby tam przywitać Krzyż i Ikonę. Umilali sobie czas oczekiwania śpiewaniem pieśni religijnych. Przywiezione symbole ustawiono w przygotowanym wcześniej miejscu, po czym do zgromadzonych przemówił ksiądz Wiesław Wawrzynów. - W Krzyżu Chrystusa jest ocalenie. Jezus kocha wszystkich ludzi - podkreślał duchowny. Kiedy skończył mówić, ludzie podchodzili do Krzyża i Ikony, aby ich dotknąć. Robiły to także osoby niepełnosprawne, które w tej czynności pomagały sobie nawzajem. Było to bardzo wzruszające. W tym czasie śpiewał chór „Celestynki”.
Na zakończenie tego wyjątkowego spotkania wszyscy zaśpiewali „Abba, Ojcze”.







UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Przeczytaj również