Cele strategiczne...
We wtorek, 7 czerwca, w Urzędzie Miasta i Gminy Strzelin odbyło się trzecie, ostatnie spotkanie zespołu ds. rewitalizacji. Podobnie jak wcześniej, nie zabrakło na nim m.in. przedstawicieli wspólnot mieszkaniowych, sołtysów, lokalnych przedsiębiorców, reprezentantów stowarzyszeń i organizacji pozarządowych, pracowników urzędu oraz mieszkańców.
Jak poinformowała Agata Bulicz z Dolnośląskiej Federacji Organizacji Pozarządowych, po poprzednim spotkaniu pojawiły się pewne uwagi związane z wybranym obszarem do rewitalizacji. Po konsultacji zespół zaakceptował obszar centrum Strzelina (zbliżony do opracowanego w poprzednim programie rewitalizacji) oraz Mikoszów. Kierowano się przy tym znaczeniem tych miejsc dla rozwoju gminy. – Przejrzeliśmy projekty do rewitalizacji. Staraliśmy się również przedyskutować, co powinno się znaleźć wśród zadań obywatelskich, integrujących. Ma to nadać rewitalizacji charakter społeczny, aby nie wchodziły w nią same remonty – powiedziała Bulicz.
Rozwój rynku pracy i wzmocnienie aktywności
Na spotkaniu omówiono i zaprezentowano zasięg obszaru zdegradowanego po konsultacjach. Przedstawiono także projekty, opinię i ocenę zespołu w sprawie zgłoszonych projektów do Lokalnego Programu Rewitalizacji. Ustalono cele strategiczne: rozwój lokalnego rynku pracy, rozwijanie lokalnego systemu wsparcia i aktywizacji osób starszych i niepełnosprawnych oraz wzmocnienie aktywności, zaangażowania i współpracy mieszkańców. Należą do nich również poprawa jakości usług medycznych dla mieszkańców gminy oraz wzmocnienie postaw prozdrowotnych i poprawa jakości życia rodzin. Ustalone zostały kluczowe działania, pozwalające osiągnąć wyznaczone cele. Każde ma przypisanych koordynatorów, którzy na etapie corocznej ewaluacji będą relacjonować postępy prac w danym obszarze.
Na podstawie wartości Syntetycznego Indeksu Degradacji Społecznej i jego składowych w gminie Strzelin stan kryzysowy w sferze społecznej zdiagnozowano w 7 wsiach. Są to: Chociwel, Kazanów, Mikoszów, Muchowiec, Piotrowice, Skoroszowice oraz Ulica. Analiza obszaru Strzelina pozwoliła zauważyć, że wysokie wartości indeksu degradacji społecznej występują przede wszystkim w centrum miasta.
Obecnie zespół zajmie się opracowaniem całego dokumentu, obejmującego wszystkie propozycje, nad którymi dyskutowano podczas trzech spotkań. Prawdopodobnie uda się go zakończyć do końca czerwca, a następnie przekazać do konsultacji z mieszkańcami. Dokument zostanie podany do publicznej wiadomości. Wszelkie uwagi i opinie z nim związane będzie można przekazać do UMiG Strzelin. – Szczególnie jeżeli ktoś zauważy, że przydałby się dodatkowy projekt, chciałby coś dołożyć lub nie będzie się z czymś zgadzał – mówiła Bulicz.
UWAGA!
Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.
RE: Cele strategiczne...
Po co diagnozować jednostki lepiej od razu diagnozować całe masy :DCele strategiczne
Poza diagnozą miejscowości diagnozowano też jednostki? A to powinno być priorytetem i pierwszym, najwyższym celem strategicznym.