We wtorek, 27 sierpnia, w Urzędzie Miasta i Gminy Strzelin odbyło się posiedzenie Strzelińskiej Rady Seniorów. W jej skład wchodzi obecnie 13 seniorów z miasta i gminy Strzelin, którzy ukończyli 60 lat i reprezentują m.in. organizacje pozarządowe zrzeszające osoby starsze oraz lokalne instytucje. Spotkanie poprowadził przewodniczący Konstanty Sikorski. Początkowo zebranym zaprezentowano projekt nowej strony internetowej strzelińskiego oddziału Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Magistrat przygotował witrynę, która znajdzie się na serwerze UMiG Strzelin. Natomiast jej obsługą będą zajmowali się bezpośrednio seniorzy. Strona jest bardzo funkcjonalna i prosta w obsłudze. Na spotkaniu seniorzy mogli zgłaszać ewentualne uwagi związane z projektem. Ważną kwestią okazała się zakładka, która umożliwi internautom zadawanie pytań.

Będą świętować
W dalszej części sekretarz gminy Strzelin Kazimierz Nahajło zaprosił zebranych do skorzystania z projektu „E-aktywni mieszkańcy województwa dolnośląskiego i lubuskiego”, realizowanego już we wrześniu. Jedynym kryterium jest ukończenie 25. roku życia. Udział w szkoleniach jest bezpłatny. Szkolenia zaplanowano w Publicznej Szkole Podstawowej nr 3 w Strzelinie. Dotyczyć będą m.in. biznesu w sieci, tworzenia własnej strony internetowej, działalności w sieciach społecznościowych czy finansów i transakcji w sieci. Informacje o zapisach na szkolenia dostępne są w UMiG Strzelin.
Później rozmawiano o przygotowaniach do tegorocznych Dni Seniora, które zaplanowano na 7-11 października. Mowa była o prelekcjach, projekcji filmu, konsultacjach z kosmetyczkami czy innymi specjalistami oraz szkoleniu z korzystania z siłowni zewnętrznych. Burmistrz Strzelina Dorota Pawnuk zapewniła, że magistrat jest do dyspozycji.
Kolejnym tematem był Dzień Działkowca. Seniorzy zwrócili uwagę, że prezesi Rodzinnych Ogródków Działkowych powinni się spotkać i ustalić najważniejsze kwestie związane z organizacją wspólnego Dnia Działkowca. Radny Tadeusz Chaszczewicz był zdania, że święto powinno się odbyć na terenie targowiska miejskiego.
Cały artykuł dostępny jest tutaj

Komentarze   

spajker Permalink1 +2 spajker
RE: Święto powinno się odbyć na targowisku miejskim
mam dla seniorów dobrego nauczyciela angielskiego oraz doskonały wzór skromności.
gdyby było za mało to pani komorowska wesprze.
ludzie z pychą są na miejscu.
wiadomosci.wp.pl/.../
2019-09-14 11:31 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz bez hejtu! Redakcja Słowa Regionu jest przeciwna zamieszczaniu wulgarnych, przesyconych nienawiścią komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem użyj opcji - zgłoś administratorowi.