Już w przyszłym roku ruszy remont ul. Wolności, który może trwać nawet dwa lata. Mieszkańcy będą więc musieli się uzbroić w cierpliwość. - Zadanie to będzie się wiązać z dużymi utrudnieniami, nie tylko dla mieszkańców miasta, ale między innymi okolicznych wsi, przez które prawdopodobnie zostanie skierowany ruch samochodowy – wyjaśnia burmistrz Dorota Pawnuk. - W ramach remontu będzie wymieniona sieć wodociągowa i gazowa oraz kanalizacja deszczowa. Mają również być wymienione oprawy oświetleniowe na energooszczędne ledowe.
Ul. Wolności będzie remontowana od obecnego ronda do budynku, gdzie znajduje się kwiaciarnia. Pozostały odcinek ma być przebudowany w kolejnych latach, razem z budową nowego ronda przy zbiegu ulic Wrocławskiej, Wolności i Oławskiej.
- Ponieważ Dolnośląska Służba Dróg i Kolei planuje przeprowadzić prace jako remontowe, nie będą przebudowywane parkingi i chodniki - mówi Dorota Pawnuk. - Zdając sobie sprawę z tego, że obecnie istniejące miejsca parkingowe przy ul. Wolności nie uzyskałyby zgody jako niezgodne z przepisami, należy opracować na ten zakres dokumentację projektową. Otwartą sprawą jest, kto sfinansuje jej koszty. Ponieważ to nam bardzo zależy na przebudowie całego pasa drogowego wraz z utworzeniem miejsc parkingowych, w miejsce tych, które będą musiały być likwidowane oraz że widzimy konieczność wymiany słupów oświetleniowych, to być może będzie musiała sfinansować to zadanie w najbliższych latach gmina Strzelin...
Cały artykuł przeczytasz tu lub tutaj

Komentarze   

spajker Permalink6 +1 spajker
RE: Kiedy remont ul. Wolności w Strzelinie?
"widzimy konieczność wymiany słupów"--- no to znowu utrudnienia w frankowym biznesie. rozliczenia we frankach i kolejną firmę trzeba zakłądać . w krs jest już 5 firm ofrankowanych + tysiąclecie+koleś z terenów szpitala. trudno strzelin dopisze sobie do statystyk wzrost liczebności firm w rejonie.
2020-03-15 18:31 Cytować Zgłoś administratorowi
spajke Permalink5 -1 spajke
RE: Kiedy remont ul. Wolności w Strzelinie?
[quote name="spajker."]uuu a gdzie mój koment????? tatar i synek kazali burmistrze skanować???????

no tak oni wiedzą co to jest gospodarstwo przy konopnickiej co to jest ksw fabryka konserw rybnych i serwillism. fobbyści i ich utrzymankowie to moi ludzie
2020-03-15 17:37 Cytować Zgłoś administratorowi
Urszulka Permalink4 -3 Urszulka
RE: Kiedy remont ul. Wolności w Strzelinie?
[quote name="spajker."]uuu a gdzie mój koment????? tate i syn kazali burmistrze skasować???????

no tak oni nie wiedzą co to jest. gospodarstwo w Belwederze jest moje.
2020-03-15 17:22 Cytować Zgłoś administratorowi
spajker. Permalink3 +7 spajker.
RE: Kiedy remont ul. Wolności w Strzelinie?
uuu a gdzie mój koment????? tate i syn kazali burmistrze skasować???????

no tak oni nie wiedzą co to jest gospodarstwo przy wolności co to jest wsk fabryka konserw i serwilizm. lobbyści i ich utrzymankowie chcą działać po cichu.
2020-03-14 19:47 Cytować Zgłoś administratorowi
Filip 222222 Permalink2 +7 Filip 222222
Kiedy remont ul. Wolności w Strzelinie?
Przed wyborami oczywiście.
2020-03-14 13:34 Cytować Zgłoś administratorowi
anonimous Permalink1 +3 anonimous
RE: Kiedy remont ul. Wolności w Strzelinie?
www.youtube.com/watch?v=TiP66qjsAQM
2020-03-14 12:59 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz. Przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.